Agata Przybyłek Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agata Przybyłek Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Agata Przybyłek to polska pisarka, absolwentka psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała między innymi jako redaktorka portalu rodzicielskiego. Pisanie pełnych miłości i przewrotnych żartów powieści traktowała pierwotnie jako autoterapię. Debiutowała w 2015 roku i od tamtej pory napisała przeszło 20 książek. Jest autorką kilku cykli oraz kilku powieści stanowiących osobną całość. Pisze głównie powieści obyczajowe z elementami komedii. W krótkim czasie Agacie Przybyłek udało się podbić serca polskich czytelniczek. Jak sama przyznaje, znajduje wspólny język z czytelniczkami Nicholasa Sparksa – nie tylko pisze książki utrzymane w podobnym stylu, ale również jest miłośniczką prozy Amerykanina. W książkach Agaty Przybyłek, obok tematów obyczajowych i humorystycznych, nie brakuje jednak ważnych kwestii społecznych. To, co jednak najważniejsze w książkach Przybyłek, to pierwiastek autentyczności – każda jej opowieść musi mieć choć minimalne zaczepienie w rzeczywistości. Pisarka wykorzystuje swoje doświadczenie wyciągnięte ze studiów – pisze na tematy psychologiczne. Na co dzień Agata Przybyłek mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Szczecina. Jest szczęśliwą posiadaczką owczarka niemieckiego – Emmy. Ponadto prowadzi blog osobisty agataprzybylek.blogspot.com

Autorka kilku cykli książek - Agata Przybyłek

Agata Przybyłek jest autorką kilku cykli i serii – „Tak smakuje miłość” („Tak smakuje miłość”, „Recepta na szczęście”, „Recepta na szczęście”), „Bądź przy mnie zawsze” („Bądź przy mnie zawsze”, „W promieniach szczęścia”, „Dlatego od ciebie odeszłam”, „Najlepsze, co mnie spotkało”, „Historia naszych pożegnań”, „Zrobię dla ciebie wszystko”, „Pójdę za tobą wszędzie”, „Gdybym cię nie spotkała”, „I znowu Cię zobaczę”), „Nie zmienił się tylko blond” („Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”), „Bez ciebie” („Bez ciebie”, „Jeszcze raz”), „Miłość i inne szaleństwa” („Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”), „Takie rzeczy tylko z mężem” („Takie rzeczy tylko z mężem”, „Kobiety wzdychają częściej”, „Małżeństwo z odzysku”, „Żona na pełen etat”). Ponadto napisała kilka książek nie wchodzących w skład żadnego cyklu – „Siedem cudów”, „Przyjaciółki”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”, „Bądź moim światłem”.

Nie zmienił się tylko blond

Bohaterką cyklu „Nie zmienił się tylko blond”, który swoją premierę miał w 2015 roku, jest Iwonka, pewna siebie trzydziestosiedmiolatka, która prowadzi bardzo udane życie. Osiągnęła wszystko, co sobie zamierzyła, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jej mąż ma sklep z ekskluzywną bielizną dla kobiet. Zarabia na tyle, że Iwonka nie musi pracować w zawodzie, dlatego kobieta spełnia się pisząc bestsellerowe książki, gotując przepyszne dania i zajmując się domem – dwójką dzieci, psami oraz kotami. Niestety ten idealny świat legnie w gruzach – mąż Iwonki okaże się nie być tak wierny, na jakiego chciał wyglądać. Do tej pory w cyklu ukazały się trzy książki – „Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”.

Bez ciebie

„Bez ciebie”, czyli pierwszy tom cyklu o tym samym tytule, ukazał się w maju 2016 roku. To jedna z najbardziej poruszających książek Agaty Przybyłek. W książce autorka udowadnia, że czasem najlepsze co możemy zrobić dla drugiej osoby to pozwolić jej odejść. W mieszkaniu syna, Lucy odnajduje jego pobitą żonę. Kobieta orientuje się, że to jej syn zgotował Katarzynie takie piekło. Pod wpływem chwili, Lucy postanawia udzielić synowej pomocy. Wraz z młodym lekarzem Alanem zabierają ją do Toronto – na miejscu Katarzyna przechodzi kurację i powoli dochodzi do siebie. Kobieta rozpoczyna nowe życie, a między nią a Alanem rodzi się uczucie. Niestety widmo przeszłości wraca jak bumerang.

Takie rzeczy tylko z mężem

W lipcu 2017 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Takie rzeczy tylko z mężem”. To przewrotna i niezwykle zabawna opowieść o mężatce, której mąż zdecydowanie bardziej woli biegać po lesie i szukać skarbów, niż podtrzymywać żar w domowym ognisku. Rudowłosa Zuzanna postanawia stanąć naprzeciw przyzwyczajeniom męża i decyduje się go odzyskać. Do tej pory w serii pojawiły się cztery książki – "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej", "Małżeństwo z odzysku" i "Żona na pełen etat".

Bądź przy mnie zawsze

Październik 2017 roku przyniósł czytelnikom i czytelniczkom Agaty Przybyłek pierwszy tom najliczniejszej do tej pory serii pt. „Bądź przy mnie zawsze”. Cykl zwany jest również serią z domkami, z racji pojawiających się na okładkach książek domów. To jedna z najciekawszych i najchętniej kupowanych serii obyczajowych wydanych w naszym kraju. Fabuła powieści wchodzących w skład serii osadzona jest w sielskiej atmosferze. Co ciekawe, wszystkie części można czytać w dowolnej kolejności. W chronologicznie pierwszym tomie spotykamy Laurę, świeżo upieczoną absolwentkę psychologii. Dziewczyna poznaje chłopaka ze wsi – Alek nadzoruje gospodarstwo, które otrzymał w spadku po rodzicach. Choć należą do dwóch zupełnie różnych światów, ich sympatia zaczyna przeradzać się w szczere uczucie. Ona ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat, on nie zamierza ruszać się poza obręb swojej rodzinnej spuścizny. Czy ambicje bohaterów „Bądź przy mnie zawsze” stłumią przybierające na sile uczucie?

Każda z dziewięciu książek „serii z domkiem” Agaty Przybyłek stanowi osobną opowieść. W „Bądź przy mnie zawsze” czytelnik śledzi losy Laury. W „W promieniach szczęścia” poznajemy Łucję, której życie diametralnie zmienia się po znalezieniu porzuconego dziecka. „Dlatego od ciebie odeszłam” to z kolei opowieść o zderzeniu losów kobiet, które stają przed uniwersalnym dylematem – podążać za rozumem czy za sercem? „Najlepsze, co mnie spotkało” to powieść o Oldze, która na Podhalu próbuje odnaleźć się po rozwodzie rodziców. Główna bohaterka powieści „Historia naszych pożegnań” podejmuje się dorywczej pracy. Zaczyna opiekować się staruszką, swoją imienniczką, która opowiada jej historię wielkiej miłości. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, bohaterka „Zrobię dla ciebie wszystko” musi wyjawić prawdę, którą skrywała w sobie przez kilkanaście lat. „Pójdę za tobą wszędzie” to książka o Kai, która staje przed wyzwaniem samotnego wychowywania swojego dziecka„. W powieści „Gdybym cię nie spotkała”, główna bohaterka Sara odkrywa tajemnice z przeszłości ośrodka kultury w którym pracuje. Okazuje się, że w czasie wojny, w budynku mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. W ostatnim, do tej pory wydanym tomie cyklu pt. „I znowu Cię zobaczę”, Agata Przybyłek pisze o Tamarze, wdowie, która próbuje odbudować swoje życie po stracie męża.

Miłość i inne szaleństwa

„Ja chyba zwariuję” to książka, która miała swoją premierę w maju 2018 roku. Powieść otwiera cykl „Miłość i inne szaleństwa”. To seria, której bohaterkami są cztery zupełnie różne od siebie siostry oraz ich nadopiekuńcza matka. Każda z nich – Nina, Eliza, Patrycja i Małgosia – jest jak zupełnie inny żywioł. Do tej pory w cyklu ukazały się cztery tomy – „Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”.

Tak smakuje miłość

We wrześniu 2019 roku ukazała się powieść „Tak smakuje miłość” – pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. To jeden z najmłodszych cykli w dorobku Agaty Przybyłek. Tematem przewodnim będą tutaj różne smaki, jakie można odczuwać dzięki miłości. W pierwszym tomie poznajemy Olę, która popełnia dwa największe błędy, jakie można popełnić po rozstaniu. Mowa o ucieczce od świata i ludzi oraz zbyt szybkim wejściu w kolejny związek. Choć Ola jest blogerką kulinarną i potrafi ugotować wszystko, nie zna jednego, najważniejszego przepisu, na miłość.

Ponadto Agata Przybyłek jest autorką takich powieści jak „Przyjaciółki” (wspólnie z Natalią Sońską), „Przytulajka”, „Siedem cudów”, „Bądź moim światłem”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”.

Opowiadania Agaty Przybyłek

Opowiadania Agaty Przybyłek znalazły się również w zbiorach wydanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona. W projektach „Przytulajka” i „Pierwsza miłość” wzięli udział m.in. Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska.

Wszystkie książki Agaty Przybyłek, w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

Kultura we współczesnym świecie rozwija się w niespotykanym wcześniej tempie, a poznanie i zrozumienie nowych dzieł sztuki może wydawać się wręcz niemożliwe. Na szczęście zarówno osoby studiujące historię znanych twórców muzyki i teatru, jak i pragnące zgłębić nowe formy sztuki znajdą odpowiednie dla siebie pozycje wśród najpopularniejszych książek o fascynującym świecie sztuki i kultury. Stanowią one bezcenne źródło wiedzy, nie tylko omawiając najważniejsze dzieła znakomitych artystów, ale też pozwalając na bliższe poznanie ich biografii i sposobu myślenia. Najciekawsze książki o kulturze i sztuce lat 90., piękne albumy o malarstwie, a może biografie najważniejszych postaci polskiej sztuki? Na Woblink znajdziesz najlepsze publikacje na każdy z tych tematów autorstwa takich znawców jak Janusz Górski, Światosław Lenartowicz, czy Dorota Folga-Januszewska. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej.

Najlepsze książki o kulturze i sztuce

Czy historię sztuki tworzą wyłącznie twórcy i ich dzieła? „Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy" Anne-Marie O'Connor przybliża sylwetkę jednej z najważniejszych kobiet w życiu malarza, jego mecenaski i modelki, Adeli Bloch-Bauer. Choć dla wielu znana z jest głównie ze stworzonych przez Klimta portretów, jej salon stanowił miejsce spotkań elit wspaniałego świata sztuki wiedeńskiego międzywojnia, a życie osobiste pełne było zawirowań i osobistych tragedii. Pozycja pozwala poznać zarówno biografię samej złotej damy", jak i perypetie jej słynnego pierwszego portretu aż do czasów obecnych. Sylwetki kobiet związanych ze sztuką poznamy także dzięki książce Whitney Chadwick „Artystki i surrealizm”. To fascynująca analiza roli kobiet w ruchu surrealistycznym, który zdominował sztukę XX wieku. Pozwala czytelnikowi poznać bliżej nie tylko życiorysy i najważniejsze dzieła sztuki powszechnie znanych artystek, takich jak Frida Kahlo czy Dorothea Tanning, ale także mniej znanych, a równie utalentowanych twórczyń. Bliższe nam czasy przedstawia „Ekstaza. Lata 90. Początek” autorstwa Anny Gacek, książka poświęcona kulturze okresu, który dla świata sztuki był wręcz wybuchowy. Książka przedstawia najważniejsze zjawiska dekady, skupiając się na kulturze popularnej, jak muzyka, kino i telewizja. Autorka przybliża najważniejsze nurty łącząc je z szerszym kontekstem geopolitycznym, co sprawia, że książka jest nie tylko źródłem wiedzy dla osób pragnących poznać historię sztuki czasów najnowszych, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń tamtych lat.

Piękne albumy o malarstwie

Dzięki niezwykłym albumom o malarstwie nawet najwięksi wielbiciele znanych artystów mogą odkryć najważniejsze dzieła sztuki na nowo. Wśród nich jest „Caravaggio. Zbliżenia" autorstwa Stefano Zuffiego. Autor przenosi nas do epoki baroku, ukazując nie tylko wybitne dzieła sztuki mistrza, ale również kontekst historyczny i symbolikę obecną w jego malarstwie. Zuffi z pasją i drobiazgowością bada techniki malarskie Caravaggia i jego niesamowite umiejętności posługiwania się kontrastem światła i cienia, ukazując niepowtarzalną dynamikę jego obrazów. Idealnie dobrane reprodukcje uczą nas nie tylko o geniuszu malarza, ale również o sile narracji, którą w swoich obrazach potrafił wykorzystać. Natomiast album „Stryjeńska" ze wstępem Światosława Lenartowicza odkrywa przed nami fascynujący świat Zofii Stryjeńskiej. Prace tej wybitnej polskiej malarki oraz ilustratorki emanują bogactwem kolorów i form głęboko osadzonych w polskiej kulturze. Omawiane przykłady stanowią kompleksowy przekrój jej twórczości, ukazując zarówno dobrze znane obrazy wykorzystujące motywy ludowe, jak i bardziej intymne dzieła. To nie tylko historia obrazów artystki, ale również próba uchwycenia duchowości i więzi Stryjeńskiej z polską tradycją. Nie można też zapomnieć o współczesnym świecie sztuki - seria albumów „Beksiński" z przedmową Wiesława Banacha to wyjątkowe publikacje, które wprowadzają nas w mroczny, ale i fascynujący świat jednej z kluczowych postaci polskiego malarstwa. Każda z książek przedstawia najważniejsze dzieła Zdzisława Beksińskiego, w tym także wcześniej niepublikowane. Czy można znaleźć bardziej idealny prezent dla miłośnika sztuki?

Dobre książki o sztuce użytkowej

Sztuka użytkowa towarzyszy nam na każdym kroku - czemu więc nie poznać jej bliżej? „Dizajn na co dzień" to idealna propozycja dla każdego, kto chce zanurzyć się w tajnikach wzornictwa. Co mamy na myśli mówiąc o sztuce użytkowej? Czemu przyglądają się projektanci przedmiotów codziennego użytku? Jak oddzielić ambicje projektanta od wygody użytkownika? Don Norman, amerykański psycholog i projektant, odpowiada na te pytania, przybliżając nasze relacje z przedmiotami i wyjaśniając, na czym opiera się dobry dizajn. Natomiast o tym, jak pozornie zwykłe rzemiosło może stać się pełnoprawną formą sztuki opowiada „Tkanina. Sztuka i rzemiosło" Katarzyny Jasiołek. Często określane jako niższa forma sztuki, tekstylia są potężnym środkiem wyrazu artystycznego, który od kilkudziesięciu lat przeżywa odrodzenie. Autorka przybliża udział wybitnych dzieł sztuki autorstwa polskich twórców i twórczyń, którzy położyli podwaliny pod nowe spojrzenie na tkactwo, pochylając się nad trendami i technikami obecnymi od czasów międzywojennych aż po współczesne. Po lekturze „niższa forma sztuki" nigdy nie będzie dla was już taka sama! Nie można także zapomnieć o książkach poświęconych projektowaniu graficznemu. „The Art of Polish Poster" autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, bada fenomen polskiego plakatu, stanowiącego ważny element naszej kultury wizualnej. Autorka dogłębnie przedstawia zarówno historyczne konteksty, jak i wkład wybitnych projektantów w jego rozwój, umożliwiając czytelnikom poznanie nie tylko estetyki, ale także zaangażowania społecznego, które często wiązało się z polskim plakatem na przestrzeni stuleci.

„Spekulacje o kinie" i nie tylko

Książki poświęcone kulturze nie tylko omawiają najważniejsze dzieła i artystów, pomagając zgłębić historię sztuki - to także pozycje pisane przez samych twórców, umożliwiające poznanie ich filozofii, zainteresowań i procesu twórczego od podszewki. Jedną z takich pozycji są „Spekulacje o kinie" Quentina Tarantino. Reżyser, znany ze swojego unikalnego stylu i miłości do klasyków, dzieli się tu z czytelnikami swoimi ulubionymi filmami oraz wpływami, które kształtowały jego twórczość. Pełna wnikliwych spostrzeżeń, książka stanowi doskonały przewodnik po tworzeniu filmów i odkrywa subtelności, które sprawiają, że kino jest tak niezwykłą formą sztuki. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp.

Dla pasjonatów architektury pozycją obowiązkową jest „Pełnia architektury", nowe wydanie kultowej książki Waltera Gropiusa zbierającej jego eseje dotyczące tej dziedziny sztuki. Założyciel Bauhausu przybliża w niej swoją wizję nowoczesności otwartej i demokratycznej, odrzucając techniczną wizję modernizmu i postulując, aby nie tylko architektura, ale sztuka i kultura w ogóle były nakierowane w szczególności na człowieka. Wielbicieli modernizmu z pewnością zainteresuje również „Ballada o dziewczynie", wywiad Janusza Górskiego z Ewą Frysztak. Graficzka, projektantka okładek i plakatów okresu PRL-u, choć na Zachodzie wciąż doceniana, w Polsce jej nazwisko jest obecnie praktycznie nieznane. Książka pozwala poznać zarówno fascynujący świat sztuki Ewy Frysztak, jak i jej bogatą biografię, kreśląc barwny portret jednej z najwybitniejszych polskich twórczyń grafiki i pozwalając zajrzeć za kulisy jej rzemiosła. Kilkaset barwnych reprodukcji pomaga przystępnie zgłębić historię sztuki użytkowej PRL.

Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”.