Agnieszka Lingas-Łoniewska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Piekło Florencji, Ebook | Agnieszka Lingas-Łoniewska

    Angelo Inferno od urodzenia mieszka we Florencji, jest kustoszem Galerii Uffizi i wciąż szuka dziewczyny ze znamieniem na ramieniu. Jego brat, Dante, to właściciel modnego florenckiego klubu, a także cichy boss organizacji mafijnej. Lecz tak naprawdę to tylko pozory, bo obaj mężczyźni sprytnie kamuflują swoje prawdziwe pochodzenie i obecność wśród… ludzi. Kiedy Polka, Joanna Medyńska, pojawia się w Uffizi i wpada na przystojnego ciemnowłosego Włocha, wprawia w ruch tryby prze...

    Promocja
    okładka Obrońca nocy, Ebook | Agnieszka Lingas-Łoniewska

    Pierwsza powieść fantastyczna Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tym razem Dilerka Emocji zabierze swoje czytelniczki do słynnego Miasta Aniołów. Miasta, które nigdy nie śpi.Melissa Mallory prowadzi uporządkowane życie – na tyle, na ile to możliwe dla wnikliwejdziennikarki. Mieszka sama w niewielkim mieszkaniu, ma wiernych przyjaciół, wyrwała się z toksycznego związku, pisze drugą powieść, pracuje nad porywającymi tematami i jest w tym naprawdę dobra.Tymczasem na ulicach Los Angel...

    Promocja
    okładka Obrońca nocy, Książka | Agnieszka Lingas-Łoniewska

    Pierwsza powieść fantastyczna Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tym razem Dilerka Emocji zabierze swoje czytelniczki do słynnego Miasta Aniołów. Miasta, które nigdy nie śpi. Zanurz się w historię pełną namiętności, zaskakujących zwrotów akcji, rodzinnych tajemnic i mrocznych sekretów. Melissa Mallory prowadzi uporządkowane życie – na tyle, na ile to możliwe dla wnikliwej dziennikarki. Mieszka sama w niewielkim mieszkaniu, ma wiernych przyjaciół, wyrwała się z toksycznego związk...

Agnieszka Lingas-Łoniewska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska autorka powieści obyczajowych łączących w sobie elementy romansu i powieści sensacyjnej, czasem identyfikowanych jako proza kobieca. Urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu, jednak związana jest z Wrocławiem, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie ukończyła filologię polską. Zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia”, opowiadającą historię pozornie nieprawdopodobnego spotkania dwóch zupełnie różnych osób. Od tego czasu wydała już ponad 40 powieści w takich wydawnictwach jak Novae Res, Replika, Burda Książki czy Filia. Jej czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji.

“Bez przebaczenia” debiutancka książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Zanim Lingas-Łoniewska wydała pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem była twórczynią fanfików, znaną pod pseudonimem AgnesScorpio. Pisała między innymi opowiadania na podstawie sagi “Zmierzch” Stephenie Meyer (w tym na przykład “Brudny świat”). “Bez przebaczenia”, wydane w 2010 roku, było jej pierwszą autorską powieścią, którą określiła charakterystyczne dla niej połączenie romansu, dramatu i sensacji. Bohaterka, Paulina Litwiak pewnego nieszczęsnego dnia traci w wypadku matkę i musi zamieszkać z nieobecnym dotychczas w jej życiu ojcem, który nie jest tym faktem zachwycony. Bez zrozumienia i miłości, za to z ciążącym poczuciem winy za śmierć matki Paulina zamyka się w swoim świecie. Z kolei Piotr Sadowski to matematyk, który właśnie rozpoczyna swoją wojskową karierę w jednostce, gdzie dowodzi ojciec Pauliny. Nie brakuje mu niczego, także rodzicielskiej miłości. Może się wydawać, że różni ich wszystko - jednak to właśnie ich losy splotą się ze sobą. Ta opowiadająca o braku akceptacji, narastających niedomówieniach i niezbywalnej sile miłości książka szybko stała się bestsellerem, a Agnieszka Lingas-Łoniewska nie zamierzała zostać autorką jednego przeboju. Wśród kolejnych zajmujących wysokie miejsca na listach bestsellerów pozycji znalazły się serie “Zakręty losu” oraz “Bezlitosna siła”. Wśród jej najpopularniejszych powieści znajdują się także “Obiad z Bondem”, “Zakład o miłość”, “Kolacja z Tiffanym” oraz “Molly”, wszystkie dostępne na Woblinku zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (ebook oraz audiobook).

“Kolacja z Tiffanym”

Wydana w 2020 roku “Kolacja z Tiffanym” opowiada historię Natalii Lisek, której życie niespodziewanie zaczyna przypominać jedną z filmowych komedii romantycznych, za którymi dziewczyna nie przepada. Natalia jest inteligentna, błyskotliwa, ma oryginalne pomysły i dużo uroku osobistego. Ma też niestety pewien problem - jest trochę roztrzepana, a do tego właśnie straciła pracę. Robi jednak wszystko, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, a przy tym udowodnić rodzicom i wszystkim wokół, że jest samodzielna i bardzo dobrze radzi sobie w życiu ułożonym po swojemu. Los jej sprzyja - znajduje zatrudnienie w firmie Macieja Garnickiego, a tym samym wchodzi w zupełnie nowy dla siebie świat, pełen bogatych klientów, przytłaczająco pięknych klejnotów i sprytnych kradzieży. Do tego między szefem a nową pracownicą wyraźnie iskrzy, a pogoń za zuchwałym złodziejem tylko sprzyja głębszemu wzajemnemu poznaniu się… Powieść ta zapoczątkowała całą serię.

Kolejnym tomem, który ukazał się w ramach cyklu jest „Obiad z Bondem”. Eliza, przyjaciółka znanej czytelnikom z poprzedniej części Natalii, zostaje sama w wielkim mieszkaniu. Nie byłoby to dla niej żadnym problemem, gdyby nie to, że najwyraźniej ktoś się do niej włamał. Na pomoc kobiecie przybywa zabójczo przystojny komisarz o niewyparzonym języku, Jacek Granicki. Para ma za sobą nie najszczęśliwszą historię. Teraz oboje udają, że nie ciągnie ich ku sobie. Jednak kiedy Eliza znajdzie się w niebezpieczeństwie Jacek zrobi wszystko, aby ją uratować.

Pod koniec stycznia 2022 roku ukaże się trzecia część cyklu pt. „Śniadanie z Arsenem”. Tym razem Agnieszka Lingas-Łoniewska przegotowała dla czytelników historię sprytnego złodzieja, którego urokowi trudno się oprzeć i kobiety, która wie, że jego powrót to same kłopoty. Linda, roztrzepana i pełna ciepła dziewczyna stara się poskromić wkradający się w jej życie chaos. W sercu nadal nosi pamiątkę po płomiennej miłości, po której zostało jej coś więcej niż tylko wspomnienia. Christ to zadziorny chłopak, dla którego ważne są wyłącznie honor i rodzina. Nie spodziewa się, że w opuszczonej przed laty Gołdapi czeka na niego bardzo poważne wyzwanie. Czy dawno utracona miłość ma szansę narodzić się na nowo?

“Molly”

Warto wspomnieć także o innej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Molly”, na podstawie której powstał serial audio. Tytułowa Molly to Melania Tarczyńska, której życie dotychczas nie oszczędzało. Jako dziecko wędrowała pomiędzy domami dziecka i rodzinami zastępczymi po tym, jak została osierocona przez matkę, a ojciec wylądował w więzieniu za defraudacje. Trudno się więc dziwić, że dla pełnoletniej już Molly liczy się tylko zabawa i adrenalina. Najbliższą jej osobą pozostaje przyjaciel z domu dziecka, Robson, w którym kiedyś nawet była zakochana, ale chłopak ją zdradził - siła przyjaźni pozwoliła jednak na zaleczenie ran. Melania niczego już nie szuka - jednak los ma wobec niej inne plany i stawia na jej drodze Wiktora Tulę, który jest synem dawnego wspólnika ojca i spadkobiercą rodzinnej fortuny. Znów wydaje się, że te dwie osoby nie mogą się bardziej od siebie różnić - a jednak Molly wprowadza w stateczne i spokojne życie Wiktora dozę szaleństwa i nieznanych mu dotąd emocji. Z kolei on otacza ją kokonem bezpieczeństwa, którego dotąd nie znała, trudno jej jednak wciąż całkowicie mu zaufać. Wiktor jest jednak gotowy stanąć sam przeciwko całemu światu, byle tylko Melania mu zaufała. Lingas-Łoniewska niezmiennie płynnie łączy tu romans, obyczaj i elementy sensacyjne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska: nowe powieści

Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka bardzo płodna – jej czytelnicy nie mogę narzekać na brak nowych powieści pióra autorki. Jednymi z nowszych książek w jej dorobku są pełen napięcia kryminał „Przyjdę, gdy zaśniesz”, zabawny romans z zimą w tle „Zasypani zakochani” oraz opowieść o ludziach niemających do stracenia nic poza miłością pt. „Gdyby jutra miało nie być”.

Działalność Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poza pisaniem

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie poprzestaje jedynie na pisaniu powieści. Jest założycielką portalu “Czytajmy polskich autorów”, który prowadzi promując polską literaturę. Dostała żelazny glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki w roku 2012, a od 2017 roku należy do kapituły nagrody Literackiego Debiutu Roku. Jest także autorką wielu opowiadań w różnych antologiach, między innymi “Zatrute pióra”, “Książki moja miłość” czy “31.10 Halloween po polsku”. Została również laureatką w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W plebiscycie “Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa 2016 zajęła II miejsce. Jej działania wykraczają także poza świat literatury - od wielu lat prowadzi akcję “Karma zamiast kwiatka”, w ramach której na swoich spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierząt, przekazywaną potem wrocławskim fundacjom.

Szukacie powieści romantycznej z dreszczykiem? Wszystkie pozycje autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ebooki, audiobooki oraz książki papierowe znajdziecie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.