Książka Pojazdy wojsk specjalnych to przewodnik, zawierający opis wszystkich ważniejszych typów pojazdów, używanych przez jednostki specjalne z całego świata przez ostatnich trzydzieści lat. W publikacji tej znalazły się rozdziały poświęcone lekkim pojazdom wielozadaniowym, pojazdom opancerzonym, terenowym i wsparcia logistycznego, a także niestandardowym pojazdom taktycznym i motocyklom. Książka zawiera ponad sto efektownych barwnych zdjęć i rycin.
Przez ostatnie 20 lat rola bezpilotowych aparatów latających w konfliktach zbrojnych systematycznie rosła w niespotykanym dotąd tempie. Już nie są one tylko używane do rozpoznania i poszukiwania celów, ale także wypełniają inne zadania, głównie uderzeniowe, atakując cele naziemne pociskami i bombami. W tej książka autor przedstawił najważniejsze typy dronów, dzieląc je na grupy: drony rozpoznawcze, drony bojowe oraz drony pionowego startu i lądowania, pozostające w służbie lu...
Klęski żywiołowe: tajfuny, powodzie, trzęsienia ziemi, pożary, susze
Wypadki i katastrofy spowodowane przez człowieka
Zagrożenia terrorystyczne i ich zwalczanie
Przetrwanie na odludziu i metody ewakuacji
Dobór wyposażenia na sytuacje ekstremalne
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
Wykaz największych klęsk żywiołowych w dziejach świata
Książka ta jest historią działań jednostek specjalnych od 1990 roku do chwili jej napisania. W związku z charakterem operacji specjalnym najnowsze wydarzenia są zarazem najmniej znane. Mielibyśmy powód do niepokoju, gdyby było inaczej. Nawet uzasadnienia wniosków orderowych dla żołnierzy brytyjskich jednostek specjalnych nie zawierają szczegółów i okoliczności czynu, za który odznaczenie to przyznano. Jednostki specjalne są w dzisiejszym rozumieniu tego określenia elitarną ka...
Publikacja bogato ilustrowana cz-b zdjęciami, schematami, szkicami i tabelami. Przekazuje zwięzłe, krótkie informacje o charakterze instruktażowym dotyczące działań zwiadowcy na współczesnym polu walki. W książce wykorzystane zostały doświadczenia wojenne armii Stanów Zjednoczonych i innych armii NATO, między innymi w Afganistanie, Iraku i na terenie byłej Jugosławii.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.