Amor Towles Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Amor Towles Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Amor Towles to merykański pisarz, autor bestsellerowych powieści. Największą popularność przyniosły mu „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oba tytuły z miejsca trafiły na listę bestsellerów New York Timesa. Za „Dżentelmena w Moskwie” autor został uhonorowany Nagrodą Kirkusa.

Amor Towles – biografia i pasje

Pisarz przyszedł na świat w 1964 roku w Bostonie, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Jest absolwentem Noble and Greenough School w Dedham. Ukończył studia na Uniwersytecie Yale. Pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Stanforda. Po studiach, w ramach dwuletniego stypendium, miał uczyć w Chinach w Yale China Association. Nie doszło to do skutku ze względu na represje związane z protestami na placu Tian’anmen w 1989 roku. Pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Towles mieszka z żoną i dziećmi na Manhattanie.

Amor Towles jest wielkim fanem jazzu z lat 50., kryminałów z lat 70., rock and rolla, dwudziestowiecznego malarstwa, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, wczesnych poranków, wypieków (zwłaszcza swoich babć), kawiarni, Toskanii, Prowansji, Boba Dylana i Disneylandu.

Twórczość Amora Towlesa

Najpopularniejszymi książkami Amora Towlesa są „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oprócz tego jest również autorem “Eve in Hollywood”, “You Have Arrived at Your Destination”, “The Line” i eseju „Channel a More Romantic Era of Transatlantic Travel”.

W swoim dorobku literackim ma także zbiór opowiadań pod tytułem „The Temptations of Pleasure”. Ukazał się on w 1989 roku w jednym z numerów Paris Review.

Dobre wychowanie

Książka „Dobre wychowanie” ukazała się w 2011 roku nakładem wydawnictwa Viking/Penguin. Z miejsca trafiła na listy bestsellerów The New York Times, Los Angeles Times i The Boston Globe. The Wall Street Journal uznał ją za jedną z dziesięciu najważniejszych powieści wydanych w 2011 roku. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Francuskie tłumaczenie tego tytułu otrzymało w 2012 roku Nagrodę Fitzgeralda. W Polsce „Dobre wychowanie” ukazało się w kwietniu 2013 roku dzięki Wydawnictwu Znak.

Powieść Amora Towlesa to pełna czaru historia w stylu retro. Autor przenosi czytelnika do zwariowanego Nowego Jorku lat trzydziestych dwudziestego wieku. Główną bohaterką „Dobrego wychowania” jest młoda Katey, która stara się odnaleźć w wielkim mieście, wśród bogatych i dobrze urodzonych ludzi. Dziewczyna chce poznać zasady obowiązujące w tym specyficznym świecie, a jednocześnie pozostać sobą.

Dżentelmen w Moskwie

Powieść Amora Towlesa to pełen emocji hołd złożony drugiemu człowiekowi, a także pieśń miłosna o Rosji. Przez jeden wiersz hrabia Rostow, nakazem bolszewickiego sądu, musi zmienić wygodny apartament w ekskluzywnym hotelu na malutki pokoik na poddaszu. Dożywotnio. Rostow zdaje sobie sprawę z tego, że może być albo panem własnego losu, albo jego sługą. Pozbawiony wszystkich uciech, do których przywykł, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Na pomoc przychodzą mu znajomy kucharz, piękna aktorka i pewna niezwykła dziewczynka. Za murami hotelu rozgrywają się właśnie najkoszmarniejsze tragedie XX wieku, a hrabia Rostow pokazuje czytelnikom, że warto być dobrym człowiekiem – bez względu na okoliczności. „Dżentelmen w Moskwie” został wydany w 2016 roku. W Polsce ukazał się rok później. Książka, tak jak poprzedniczka, została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Najważniejsze anglosaskie media okrzyknęły tę powieść jedną z najlepszych książek 2016 roku. Dodatkowo, od premiery nie znika z listy bestsellerów The New York Times. W 2016 roku Amor Towles otrzymał za „Dżentelmena w Moskwie” The Kirkus Prize. Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków, w tym język rosyjski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Dżentelmen w Moskwie”.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.