Amor Towles Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Amor Towles Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Amor Towles to merykański pisarz, autor bestsellerowych powieści. Największą popularność przyniosły mu „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oba tytuły z miejsca trafiły na listę bestsellerów New York Timesa. Za „Dżentelmena w Moskwie” autor został uhonorowany Nagrodą Kirkusa.

Amor Towles – biografia i pasje

Pisarz przyszedł na świat w 1964 roku w Bostonie, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Jest absolwentem Noble and Greenough School w Dedham. Ukończył studia na Uniwersytecie Yale. Pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Stanforda. Po studiach, w ramach dwuletniego stypendium, miał uczyć w Chinach w Yale China Association. Nie doszło to do skutku ze względu na represje związane z protestami na placu Tian’anmen w 1989 roku. Pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Towles mieszka z żoną i dziećmi na Manhattanie.

Amor Towles jest wielkim fanem jazzu z lat 50., kryminałów z lat 70., rock and rolla, dwudziestowiecznego malarstwa, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, wczesnych poranków, wypieków (zwłaszcza swoich babć), kawiarni, Toskanii, Prowansji, Boba Dylana i Disneylandu.

Twórczość Amora Towlesa

Najpopularniejszymi książkami Amora Towlesa są „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oprócz tego jest również autorem “Eve in Hollywood”, “You Have Arrived at Your Destination”, “The Line” i eseju „Channel a More Romantic Era of Transatlantic Travel”.

W swoim dorobku literackim ma także zbiór opowiadań pod tytułem „The Temptations of Pleasure”. Ukazał się on w 1989 roku w jednym z numerów Paris Review.

Dobre wychowanie

Książka „Dobre wychowanie” ukazała się w 2011 roku nakładem wydawnictwa Viking/Penguin. Z miejsca trafiła na listy bestsellerów The New York Times, Los Angeles Times i The Boston Globe. The Wall Street Journal uznał ją za jedną z dziesięciu najważniejszych powieści wydanych w 2011 roku. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Francuskie tłumaczenie tego tytułu otrzymało w 2012 roku Nagrodę Fitzgeralda. W Polsce „Dobre wychowanie” ukazało się w kwietniu 2013 roku dzięki Wydawnictwu Znak.

Powieść Amora Towlesa to pełna czaru historia w stylu retro. Autor przenosi czytelnika do zwariowanego Nowego Jorku lat trzydziestych dwudziestego wieku. Główną bohaterką „Dobrego wychowania” jest młoda Katey, która stara się odnaleźć w wielkim mieście, wśród bogatych i dobrze urodzonych ludzi. Dziewczyna chce poznać zasady obowiązujące w tym specyficznym świecie, a jednocześnie pozostać sobą.

Dżentelmen w Moskwie

Powieść Amora Towlesa to pełen emocji hołd złożony drugiemu człowiekowi, a także pieśń miłosna o Rosji. Przez jeden wiersz hrabia Rostow, nakazem bolszewickiego sądu, musi zmienić wygodny apartament w ekskluzywnym hotelu na malutki pokoik na poddaszu. Dożywotnio. Rostow zdaje sobie sprawę z tego, że może być albo panem własnego losu, albo jego sługą. Pozbawiony wszystkich uciech, do których przywykł, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Na pomoc przychodzą mu znajomy kucharz, piękna aktorka i pewna niezwykła dziewczynka. Za murami hotelu rozgrywają się właśnie najkoszmarniejsze tragedie XX wieku, a hrabia Rostow pokazuje czytelnikom, że warto być dobrym człowiekiem – bez względu na okoliczności. „Dżentelmen w Moskwie” został wydany w 2016 roku. W Polsce ukazał się rok później. Książka, tak jak poprzedniczka, została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Najważniejsze anglosaskie media okrzyknęły tę powieść jedną z najlepszych książek 2016 roku. Dodatkowo, od premiery nie znika z listy bestsellerów The New York Times. W 2016 roku Amor Towles otrzymał za „Dżentelmena w Moskwie” The Kirkus Prize. Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków, w tym język rosyjski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Dżentelmen w Moskwie”.

Co znajdziesz w kategorii: Powieści i lektury

Niektórym hasło “lektura szkolna” może nie kojarzyć się najlepiej - ze zmuszaniem się do czytania książek i wierszy, po które normalnie by się nie sięgnęło. Wśród obowiązkowych lektur szkolnych dla młodzieży jest jednak wiele niezwykle ciekawych i wciągających pozycji! Lista lektur obowiązkowych na różnych etapach edukacji jest skonstruowana tak, by zapoznać młodych czytelników z ważnymi dziełami polskiej i światowej literatury, a z ich pomocą także z licznymi historycznymi faktami czy niełatwymi tematami. Dzięki temu książki te skłaniają do refleksji i krytycznego myślenia, a co za tym idzie, wspierają wykształcenie się umiejętności budowania i wyrażania własnej opinii. Równocześnie tytuły te zostały dobrane tak, by pobudzać wyobraźnię oraz rozwijać kreatywność.

Na Woblink znajdziecie różne wydania lektur szkolnych, niektóre uzupełnione o dodatkowe opracowanie zawierające kontekst powstania utworu, motywy przewodnie czy opisy głównych bohaterów. W tej formie dostępne są takie klasyki literatury jak “Antygona” i “Król Edyp” Sofoklesa, “Romeo i Julia”, “Hamlet” i “Makbet” Williama Shakespeare’a, “Skąpiec” Moliera. Te ważne dzieła literatury światowej znajdują się na listach lektur szkolnych na różnych etapach edukacji. Dzięki dodatkowym opracowaniom młody czytelnik jest w stanie jeszcze lepiej zrozumieć okoliczności, w jakich powstały, ich znaczenie (także współczesne) oraz pogłębić wiedzę na temat najważniejszych występujących w nich postaci oraz wydarzeń. Na Woblink czekają na Was także jako ebooki w formatach epub, mobi oraz pdf.

Kanon lektur szkolnych dla młodzieży

Dlaczego warto czytać lektury szkolne? Relacja młodego człowieka z literaturą jest kształtowana od najwcześniejszych lat edukacji. Warto, by już wtedy zapoznał się on z ważnymi, a przy tym ciekawymi dziełami polskimi i zagranicznymi, dzięki czemu w przyszłości nadal chętnie będzie do nich sięgał.

Lektury szkolne dla młodzieży to nie tylko klasyczne pozycje polskiej literatury, takie jak “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, “Balladyna” Juliusza Słowackiego, “Pan Tadeusz” i “Dziady” Adama Mickiewicza” czy “Lalka” Bolesława Prusa. Wiele pozycji na listach lektur należy do klasyki literatury światowej - są to nie tylko dzieła Williama Shakespeare’a czy Moliera, ale także “Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya, “Mały książe” Antoine de Saint-Exupéry’ego bądź “Proces” Franza Kafki. Wiele radości, zwłaszcza młodszym czytelnikom, przynieść może bardziej współczesna “Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, której nowa ekranizacja już niebawem ukaże się na platformie Netflix. W roli głównej pojawi się Tomasz Kot - w znanym filmie z 1983 roku zagrał ją Piotr Fronczewski.

Lektury szkolne dla młodzieży to także liczne dzieła fantastyczne - jak chociażby “Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena czy “Opowieści z narni. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. Te powieści także można obejrzeć w wersjach filmowych - obraz oparty na książce Lewisa pojawił się na ekranach kin w 2005 roku. Z kolei “Hobbit” w reżyserii Petera Jacksona to trzy filmy, w których główne role zagrali Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Christopher Lee czy Richard Armitage. Poznajcie przygody granych przez nich bohaterów, sięgając do literackich pierwowzorów dostępnych na Woblink!

Lektury obowiązkowe dla młodzieży

Nauka w szkole często rozpoczyna się od poznania mitologii starożytnej, zwłaszcza Greków i Rzymian. Wielce pomocną jest w tym zakresie “Mitologia” Jana Parandowskiego - jego omówienia najważniejszych mitów i bohaterów znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki. Wśród lektur szkolnych dla młodzieży znajdują się także tak chętnie czytana “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza czy “Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego. Lektury szkolne to jednak nie tylko od wielu lat znane i cenione tytuły. To także liczne pozycje współczesne często pisane z myślą o młodzieży. Należy do nich z pewnością chociażby powieść “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika czy wybór opowiadań z “Mikołajka” René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé. Książki te wciągają od pierwszych stron - te lektury szkolne nie tylko trzeba, ale po prostu chce się czytać! Na Woblink znajdziecie je z łatwością - dostępne są w formatach książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf).