Amor Towles Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Amor Towles Religia - książki, ebooki i audiobooki

Amor Towles to merykański pisarz, autor bestsellerowych powieści. Największą popularność przyniosły mu „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oba tytuły z miejsca trafiły na listę bestsellerów New York Timesa. Za „Dżentelmena w Moskwie” autor został uhonorowany Nagrodą Kirkusa.

Amor Towles – biografia i pasje

Pisarz przyszedł na świat w 1964 roku w Bostonie, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Jest absolwentem Noble and Greenough School w Dedham. Ukończył studia na Uniwersytecie Yale. Pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Stanforda. Po studiach, w ramach dwuletniego stypendium, miał uczyć w Chinach w Yale China Association. Nie doszło to do skutku ze względu na represje związane z protestami na placu Tian’anmen w 1989 roku. Pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Towles mieszka z żoną i dziećmi na Manhattanie.

Amor Towles jest wielkim fanem jazzu z lat 50., kryminałów z lat 70., rock and rolla, dwudziestowiecznego malarstwa, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, wczesnych poranków, wypieków (zwłaszcza swoich babć), kawiarni, Toskanii, Prowansji, Boba Dylana i Disneylandu.

Twórczość Amora Towlesa

Najpopularniejszymi książkami Amora Towlesa są „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oprócz tego jest również autorem “Eve in Hollywood”, “You Have Arrived at Your Destination”, “The Line” i eseju „Channel a More Romantic Era of Transatlantic Travel”.

W swoim dorobku literackim ma także zbiór opowiadań pod tytułem „The Temptations of Pleasure”. Ukazał się on w 1989 roku w jednym z numerów Paris Review.

Dobre wychowanie

Książka „Dobre wychowanie” ukazała się w 2011 roku nakładem wydawnictwa Viking/Penguin. Z miejsca trafiła na listy bestsellerów The New York Times, Los Angeles Times i The Boston Globe. The Wall Street Journal uznał ją za jedną z dziesięciu najważniejszych powieści wydanych w 2011 roku. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Francuskie tłumaczenie tego tytułu otrzymało w 2012 roku Nagrodę Fitzgeralda. W Polsce „Dobre wychowanie” ukazało się w kwietniu 2013 roku dzięki Wydawnictwu Znak.

Powieść Amora Towlesa to pełna czaru historia w stylu retro. Autor przenosi czytelnika do zwariowanego Nowego Jorku lat trzydziestych dwudziestego wieku. Główną bohaterką „Dobrego wychowania” jest młoda Katey, która stara się odnaleźć w wielkim mieście, wśród bogatych i dobrze urodzonych ludzi. Dziewczyna chce poznać zasady obowiązujące w tym specyficznym świecie, a jednocześnie pozostać sobą.

Dżentelmen w Moskwie

Powieść Amora Towlesa to pełen emocji hołd złożony drugiemu człowiekowi, a także pieśń miłosna o Rosji. Przez jeden wiersz hrabia Rostow, nakazem bolszewickiego sądu, musi zmienić wygodny apartament w ekskluzywnym hotelu na malutki pokoik na poddaszu. Dożywotnio. Rostow zdaje sobie sprawę z tego, że może być albo panem własnego losu, albo jego sługą. Pozbawiony wszystkich uciech, do których przywykł, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Na pomoc przychodzą mu znajomy kucharz, piękna aktorka i pewna niezwykła dziewczynka. Za murami hotelu rozgrywają się właśnie najkoszmarniejsze tragedie XX wieku, a hrabia Rostow pokazuje czytelnikom, że warto być dobrym człowiekiem – bez względu na okoliczności. „Dżentelmen w Moskwie” został wydany w 2016 roku. W Polsce ukazał się rok później. Książka, tak jak poprzedniczka, została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Najważniejsze anglosaskie media okrzyknęły tę powieść jedną z najlepszych książek 2016 roku. Dodatkowo, od premiery nie znika z listy bestsellerów The New York Times. W 2016 roku Amor Towles otrzymał za „Dżentelmena w Moskwie” The Kirkus Prize. Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków, w tym język rosyjski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Dżentelmen w Moskwie”.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.