Bony podarunkowe na Święta

Andrzej Mularczyk Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Co się komu śni i inne historie, Książka | Andrzej Mularczyk

    Andrzej Mularczyk - scenarzysta kultowych filmów i seriali ("Sami swoi", "Dom", "Rodzina Połanieckich"), twórca słuchowisk radiowych ("W Jezioranach"), jeden z najwybitniejszych reporterów.
    W reportażach Mularczyka jest wszystko: opresja, miłość, złamane życie, historia, niezłomność, śmierć. Przede wszystkim jednak są to opowieści o przeznaczeniu. Historie opisane w tych reportażach byłyby nie do uwierzenia - gdyby nie to, że zdarzyły się naprawdę.

    Promocja
    okładka Katyń. Post mortem, Książka | Andrzej Mularczyk

    Na podstawie książki Andrzeja Mularczyka powstał film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbędzie się 17 września 2007 roku. "Prawdziwym tematem filmu o Katyniu jest tajemnica i kłamstwa, które tę zbrodnię czyniły przez lata tematem tabu. (...) Widzę ten film o Katyniu, jako opowieść o Rodzinie rozłączonej na zawsze, o wielkich złudzeniach i brutalnej prawdzie katyńskiej zbrodni. Słowem, film o indywidualnym cierpieniu, które wywołuje obrazy mające znacznie większą uczuciową p...

Andrzej Mularczyk Książki

Andrzej Mularczyk to polski pisarz, scenarzysta filmowy, a także autor reportaży i twórca radiowych słuchowisk. Jest twórcą scenariusza do takich filmów jak „Sami swoi”, „Kochaj albo rzuć”, „Nie ma mocnych”, a także serialu „Dom” czy obrazu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Katyń”. Wiele ze scenariuszy Mularczyka zostało wydanych w formie książkowej. Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się także antologia ze scenariuszami słuchowisk Andrzeja Mularczyka. Na „Cicho, szeptem i na ucho” składa się piętnaście słuchowisk wyemitowanych na antenie Polskiego Radia w latach 1981-2005.

Życiorys Andrzeja Mularczyka – poza filmem

Andrzej Edward Mularczyk urodził się 13 czerwca 1930 roku w Warszawie. Zadebiutował swoją twórczością na łapach konspiracyjnego pisma „Dźwigary” w 1943 roku. Mularczyk studiował na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył studia w roku 1955, w którym to też wstąpił do Związku Literatów Polskich. Jeszcze 1953 roku rozpoczął współpracę z Polskim Radiem, gdzie dwa lata później otrzymał stałe zatrudnienie. Andrzej Mularczyk był także reporterem i publicystą tygodnika „Świat”. Członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich został w roku 1964, a później był także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. W latach 1970-1977 Mularczyk był kierownikiem literackim w Zespole Filmowym Iluzjon.

Andrzej Mularczyk został wyróżniony wieloma nagrodami i odznaczeniami. Wśród nich znajdują się między innymi Medal Komisji Edukacji Narodowej (1975), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2001), nagroda Superwiktora za całokształt twórczości (2001), nagroda Diamentowy Mikrofon (2005) czy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Książki Andrzeja Mularczyka w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele pozycji autorstwa Andrzeja Mularczyka. Są tu takie tytuły jak: „Polskie miłości…”, „Śmietnik Pana Boga”, „Czyim ja żyłem życiem”, „Co się komu śni”, „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni”, „Siostra. Historia pewnej zbrodni” czy „Cudownie ocalony”. Czekają na Was w formach ebooków, książek papierowych oraz audiobooków.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.