Andrzej Nowak Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Nowak Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Nowak to polski historyk, publicysta i sowietolog, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest autorem licznych książek historycznych, w tym serii „Dzieje Polski” ukazującej się nakładem Wydawnictw Biały Kruk. Andrzej Nowak jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ, członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej (od 2016 roku), a także kawalerem Orderu Orła Białego. W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim historią oraz myślą polityczną Europy Wschodniej w XIX i XX wieku. Nowak jest także znawcą stosunków polsko-rosyjskich.

Kariera naukowa Andrzeja Nowaka

Andrzej Nowak urodził się 12 listopada 1960 roku w Krakowie i na tamtejszym Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym (1982). Od roku 1983 Nowak związany jest z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (Zakład Historii Europy XIX i XX wieku), gdzie w 1990 roku obronił pracę doktorską. Stopień doktora habilitowanego historyk uzyskał w roku 2002 i od tego roku kieruje w Instytucie Historii PAN Pracownią Dziejów ZSRR i Europy Wschodniej. W 2011 roku Nowak uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W swojej karierze naukowe Andrzej Nowak wykładał historię Polski i Rosji na uniwersytetach amerykańskich (Rice, Columbia, Harvard), brytyjskich (Cambridge, University College of London), kanadyjskich (Toronto, Simon Fraser University, McGill UNiversity), jak również w Dublinie, Brnie, czy Tokio.

Działalność publicystyczna Andrzeja Nowaka

Swoją aktywność publicystyczną Andrzej Nowak rozpoczął w 1980 roku. Związany był przez wiele lat (także jako sekretarz redakcji, a później redaktor naczelny) z wywodzącym się z podziemia czasopismem „Arka”. Później był także redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Arcana”. Od 1989 roku teksty Andrzeja Nowaka, w tym komentarze i wywiady, ukazywały i ukazują się na łamach między innymi „Rzeczpospolitej”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Gościa Niedzielnego”, „Wprost”, „W Sieci”, „Wpis – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Do Rzeczy” czy „Znak”.

„Dzieje Polski”

Jednymi z najważniejszych dzieł autorstwa Andrzeja Nowaka pozostają tomy składające się na „Dzieje Polski” ukazujące się nakładem Wydawnictwa Biały Kruk. Pierwszy z nich pojawił się w roku 2014 i jak dotychczas na rynku literackim dostępne są cztery części opisujące historię Polski do roku 1572. Na „Dzieje Polski” obecnie składają się zatem: „Polska i trzy Rosje”, „O historii nie dla idiotów”, „Intelektualna historia III RP”, „Żywoty równoległe” czy „Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej”. Podobnie jak wiele innych książek historycznych czekają na Was jako ebooki, książki papierowe lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).