Anita Głowińska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anita Głowińska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Anita Głowińska to polska ilustratorka oraz autorka książek dla dzieci. Jej ilustracje zdobią okładki oraz wnętrza książek z kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Najpopularniejszą serią napisaną przez Głowińską pozostaje kilkadziesiąt tomów „Kici Koci”, a także pozycje składające się na „Fantastyczną serię do kieszonki”.

Twórczość Anity Głowińskiej

Anita Głowińska urodziła się w Gdańsku. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźny polichromowanej. Kiedy na świecie pojawiły się jej dzieci, zaczęła zapełniać półki literaturą dziecięcą, aż w końcu sama zaczęła ją tworzyć – nie tylko pisać, ale także ilustrować historie. W wolnych chwilach Głowińska pomaga także mężowi, projektując materiały reklamowe (plakaty, katalogi i opakowania). Oprócz kilkudziesięciu publikacji dla najmłodszych czytelniczek i czytelników Anita Głowińska jest także autorką kolorowanek dla dzieci „2-latek rysuje”, gdzie dzieci zapełniają kolorami pojazdy, zwierzęta, zabawki czy jedzenie.

Kicia Kocia i Nunuś Anity Głowińskiej

Najpopularniejszą serią książek autorstwa Anity Głowińskiej pozostaje cykl o Kici Koci. To mała, bystra kotka, która z ciekawością i radością odkrywa otaczający ją świat. Pomagają jej w tym przyjaciele oraz dziadkowie i rodzice. Wśród tytułów z tej serii znajdują się takie jak: „Kicia Kocia u dentysty”, „Kicia Kocia i przyjaciele”, „Kicia Kocia na plenerze” czy „Kicia Kocia na plaży”. Dzięki nim najmłodsi uczą się codziennych czynności, zasad, a także zachowania w różnych sytuacjach, także tych nieco bardziej niebezpiecznych jak burza, która zaskakuje poza domem, albo zagadujący do nich nieznajomy. Głowińska sama ilustruje swoje książki, które pełne są wyrazistych, dużych kształtów i czystych kolorów.

„Kicia Kocia ma braciszka Nunusia” to z kolei tom, w której na scenie obok Kici pojawia się jej mały brat, Nunuś. Seria „Kicia Kocia i Nunuś” przeznaczona jest dla dzieci do 3. roku życia i w krótki, zabawny sposób pokazuje proste sytuacje z życia codziennego maluchów. To książki o niewielkim rozmiarze i twardymi stronami, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w rękach nawet najmłodszych dzieci. Nunuś jest niemowlakiem i dopiero uczy się takich rzeczy jak zasypianie, korzystanie z nocnika czy wychodzenie na spacer. Pomaga mu w tym starsza siostra Kicia i wraz z nimi czytelnicy także poznają świat. Wszystkie książki o Kiciej Koci oraz o Nunusiu ausotrstwa Anity Głowieńskiej wydane są nakładem Wydawnictwa Media Rodzina i czekają na Was na Woblink jako książki papierowe.

Inne książki Anity Głowińskiej w księgarni internetowej Woblink

Oprócz opowiastek o Kiciej Koci oraz jej bracie Nunusiu na Woblink znajdziecie także inne książki autorstwa Anity Głowińskiej. Wśród nich takie tytuły jak: „Dziura w gazecie”, „Do czego służy kotlet?”, „Wielki dramat Zizi” czy kolorowanki z serii „2-latek rysuje”. Czekają na Was wraz z innymi książkami dla dzieci jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.