Brian Herbert Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Brian Herbert Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Brian Herbert, najstarszy syn słynnego autora Kronik Diuny, Franka Herberta, podążając śladami ojca, zyskał sławę jako pisarz science fiction i kontynuator monumentalnej sagi o Diunie. Poznaj bliżej jego twórczość.

Brian Herbert - książki z cyklu o Diunie, czyli kontynuacja dzieła ojca

Jego najbardziej znane dzieła to oczywiście powieści powstałe we współpracy z Kevinem J. Andersonem w uniwersum Diuny. Herbert i Anderson wspólnie stworzyli prequele do serii, takie jak trylogie Preludium do Diuny i Legendy Diuny, oraz kontynuacje, m.in. Łowcy Diuny i Czerwie Diuny. Powieści te bazują na notatkach pozostawionych przez Franka Herberta, a dzięki kontynuacji czytelnicy mogli dostać długo wyczekiwane zakończenie historii zapoczątkowanej w oryginalnych Kronikach Diuny.

Warto wspomnieć, że Brian Herbert jest także autorem biografii swojego ojca, zatytułowanej Dreamer of Dune. Książka traktuje zarówno o życiu prywatnych pisarza, jak i o twórczych zmaganiach autora kultowej sagi z wyjątkową historią, którą - jak się okazuje - wcale nie tak łatwo było opowiedzieć.

Poza pracami związanymi z Diuną, Brian Herbert napisał kilka własnych powieści, takich jak Sidney's Comet, Man of Two Worlds (we współpracy z ojcem) oraz Sudanna Sudanna, tytuły te nie są jednak obecnie dostępne na polskim rynku. Dodajmy, że w 2013 roku Herbert opublikował jeszcze książkę Ocean, napisaną wspólnie z żoną.

Brian Herbert - elementy życia prywatnego pisarza

Brian Herbert mieszka w stanie Waszyngton z rodziną. Żonaty od 1967 roku, został ojcem trzech córek – Julie, Kim i Margaux Beverly. Jako twórca, Brian Herbert konsekwentnie rozwija uniwersum Diuny, dbając o wierność wizji ojca, a zarazem nie boi się wprowadzania własnych pomysłów. Jego wkład w literaturę science fiction zyskał uznanie fanów na całym świecie, umacniając status sagi jako jednej z najbardziej ikonicznych serii w historii gatunku.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.