Brian Herbert Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Brian Herbert Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Brian Herbert, najstarszy syn słynnego autora Kronik Diuny, Franka Herberta, podążając śladami ojca, zyskał sławę jako pisarz science fiction i kontynuator monumentalnej sagi o Diunie. Poznaj bliżej jego twórczość.

Brian Herbert - książki z cyklu o Diunie, czyli kontynuacja dzieła ojca

Jego najbardziej znane dzieła to oczywiście powieści powstałe we współpracy z Kevinem J. Andersonem w uniwersum Diuny. Herbert i Anderson wspólnie stworzyli prequele do serii, takie jak trylogie Preludium do Diuny i Legendy Diuny, oraz kontynuacje, m.in. Łowcy Diuny i Czerwie Diuny. Powieści te bazują na notatkach pozostawionych przez Franka Herberta, a dzięki kontynuacji czytelnicy mogli dostać długo wyczekiwane zakończenie historii zapoczątkowanej w oryginalnych Kronikach Diuny.

Warto wspomnieć, że Brian Herbert jest także autorem biografii swojego ojca, zatytułowanej Dreamer of Dune. Książka traktuje zarówno o życiu prywatnych pisarza, jak i o twórczych zmaganiach autora kultowej sagi z wyjątkową historią, którą - jak się okazuje - wcale nie tak łatwo było opowiedzieć.

Poza pracami związanymi z Diuną, Brian Herbert napisał kilka własnych powieści, takich jak Sidney's Comet, Man of Two Worlds (we współpracy z ojcem) oraz Sudanna Sudanna, tytuły te nie są jednak obecnie dostępne na polskim rynku. Dodajmy, że w 2013 roku Herbert opublikował jeszcze książkę Ocean, napisaną wspólnie z żoną.

Brian Herbert - elementy życia prywatnego pisarza

Brian Herbert mieszka w stanie Waszyngton z rodziną. Żonaty od 1967 roku, został ojcem trzech córek – Julie, Kim i Margaux Beverly. Jako twórca, Brian Herbert konsekwentnie rozwija uniwersum Diuny, dbając o wierność wizji ojca, a zarazem nie boi się wprowadzania własnych pomysłów. Jego wkład w literaturę science fiction zyskał uznanie fanów na całym świecie, umacniając status sagi jako jednej z najbardziej ikonicznych serii w historii gatunku.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.