Colleen Hoover Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Colleen Hoover Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Colleen Hoover jest amerykańską autorką romansów, której powieści wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów “New York Timesa”. Urodziła się w Sulphur Springs w Teksasie. Była pracownikiem socjalnym, jednak porzuciła tę pracę na rzecz pisania. Do tej pory opublikowała trzy serie książek („Slammed”, „Hopeless”, „Maybe”) oraz wiele powieści jednotomowych, w tym „Ugly Love”, „Confess”, „It Ends With Us” bądź „Layla”.

Debiut literacki Colleen Hoover – Seria „Slammed”

Colleen Hoover zadebiutowała w 2011 roku książką “Slammed” (W potrzasku), wydaną metodą self-publishingu, która okazała się być jej przepustką do popularności. Seria “Slammed” opowiada o losach Layken, która niedługo po ukończeniu osiemnastego roku życia traci ojca. Wraz z ukochaną matką i młodszym bratem postanawiają zostawić przeszłość w Teksasie za sobą i rozpoczynają nowe życie w Michigan. Każde z nich wyrusza na północ z wielkimi obawami, jednak również z nadzieją na lepsze życie. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem zwiastuje drastyczne zmiany w rodzinnych relacjach, a to dopiero początek emocjonalnej oraz zabawnej historii rodziny Cohen i Cooperów. Colleen Hoover w serii “Slammed” porusza trudne tematy związane z utratą bliskich. Pisze o nowych początkach, które bywają niezwykle ciężkie. „Slammed” to również historia zakazanej miłości oraz opowieść o trudnych relacjach międzyludzkich, które wpływają znacząco na otaczającą nową rzeczywistość.

Pierwszy tom serii zdobył tytuł bestsellera “New York Timesa” już w roku wydania. Udawało się go również zdobywać kolejnym częściom cyklu. W skład serii Slammed wchodzą: „Slammed”, „Point of Retreat” oraz „This Girl”.

Wielki sukces - Seria „Hopeless”

Pierwszy tom serii został opublikowany za granicą na początku 2013 roku i już pod koniec stycznia zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów “New York Timesa”. Co więcej, utrzymał się tam przez trzy tygodnie! W skład serii Hopeless wchodzą książki „Hopeless”, „Losing Hope” oraz nowela „Szukając Kopciuszka”.

„Hopeless” opowiada o relacji siedemnastoletniej Sky oraz chłopaka o nienajlepszej reputacji - Deana Holdena. Dziewczyna w jego obecności odczuwa strach oraz fascynację. Budzą się w niej wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Próbuje zachować wobec niego dystans, ponieważ wie, że Holden oznacza tylko jedno: kłopoty. On natomiast pragnie wiedzieć o niej wszystko.Wraz kolejnymi stronami, okazuje się, że początkowo niewinna historia relacji dwóch osób może przerodzić się w opowieść o poznawaniu siebie samego. W kolejnym tomie, „Losing Hope”, czytelnik poznaje wszystkie wydarzenia z perspektywy Holdena, co pozwala nam zobaczyć obie strony opowieści.

Seria „Maybe”

Colleen Hoover w serii „Maybe” opowiada o przezwyciężaniu własnych niepewności, otwieraniu się na innych oraz o potrzebie posiadania empatii względem drugiego człowieka. W jej skład wchodzą dwie książki: „Maybe Someday” oraz „Maybe Now. Maybe Not”. Pierwszy tom został wydany za granicą w 2013 roku i błyskawicznie znalazł się na liście bestsellerów. „Maybe Now” to kontynuacja historii, która została opublikowana przez autorkę w formie opowiadania na platformie Wattpad. W polskim wydaniu nowela „Maybe Not” oraz jej kontynuacja „Maybe Now” zostały wydane przez wydawnictwo Otwarte w jednej książce pod tytułem “Maybe Now. Maybe Not”.

W „Maybe Someday” historię poznajemy z perspektywy Sydney, która ma poukładane życie - studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Ridge’a. Chłopak gra na gitarze tak, że jest w stanie poruszyć każdego, ale jego utworom brakuje pewnego ważnego elementu, a mianowicie tekstów. Ridge w swojej twórczości muzycznej skupia się jedynie na muzyce, a dla Sydney to właśnie teksty są najważniejsze. Gdy poznają się bliżej, na jaw wychodzą sekrety i tajemnice, którymi nie chcieli dzielić się ze światem. „Maybe Someday” to historia o złamanych sercach. O bohaterach rozdartych między „może kiedyś”, a „właśnie teraz”. Colleen Hoover skupia się tu na emocjach, które ukrywają się między słowami, a także na muzyce, którą można odczuć całym swoim ciałem.

Nagrody za książki Colleen Hoover

Colleen Hoover była kilkakrotnie nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards. Otrzymała ją za książkę „Confess”(2015) oraz „It Ends With US”(2016). Zdobyła również nagrodę UtopYA ConAwards (2014) za książkę „Maybe Someday”. Pisarka była wielokrotnie nominowana i nagradzana w plebiscycie organizowanym przez portal Lubimy Czytać.

Czytelnicy pokochali Colleen Hoover za jej zdolność do kreowania bohaterów z krwi i kości, którzy tak jak każdy człowiek borykają się ze swoimi problemami. Autorka posiada niezwykle lekki oraz romantyczny styl pisania, mimo że na kartach powieści porusza niejednokrotnie ciężkie tematy. Emocjonalni bohaterowie oraz niespodziewane zwroty akcji to coś, co sprawiło, że powieści Hoover to nie tylko książki dla młodzieży, ale również interesująca literatura kobieca na miarę XXI wieku. Książki autorstwa Colleen Hoover w formie ebooka oraz papierowej znajdziecie na Woblinku.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.