Cormac McCarthy Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cormac McCarthy Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Cormac McCarthy należy do grona najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Krytycy nazywają go literackim spadkobiercą Williama Faulknera, amerykańskiego laureata Nagrody Nobla. Obu pisarzy łączy surowy styl literacki oraz tematyka poruszana w książkach. McCarthy pisze głównie o południu Stanów Zjednoczonych i jego brutalnym obliczu.

Laureat prestiżowych nagród

McCarthy jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich. Za swoją debiutancką powieść „Strażnik sadu” otrzymał Nagrodę Faulknera, a za „Rącze konie” ‒ National Book Award oraz National Book Critics Circle Award. Wydana w 2006 roku „Droga” została uhonorowana Nagrodą Pulitzera. Pisarz od wielu lat znajduje się w ścisłym gronie kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Ekranizacje

Znaczna część dzieł McCarthy’ego została zekranizowana. Na wielki ekran trafiły adaptacje „Rączych koni”, „Drogi” oraz książki „To nie jest kraj dla starych ludzi”. McCarthy ma duże szczęście do ekranizacji, bowiem większość z nich została odebrana pozytywnie przez krytykę. Największy sukces osiągnął film „To nie jest kraj dla starych ludzi” w reżyserii Ethana i Joela Coenów. Produkcja otrzymała aż 4 Oscary: za najlepszą reżyserię, za najlepszą rolę drugoplanową, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za najlepszy film roku.

Droga

W dorobku McCarthy’ego znajduje się jedna książka, która tematycznie odstaje od reszty. „Droga” to bowiem postapokaliptyczna opowieść o wędrówce ojca i syna przez świat zniszczony w wyniku katastrofy nuklearnej. Pisarz przedstawił w książce surowy świat, w którym brakuje roślinności, a co za tym idzie pożywienia dla garstki ocalałych ludzi. Za „Drogę” McCarthy otrzymał Nagrodę Pulitzera, jedną z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród przyznawaną w dziedzinach dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki. Książka otrzymała też tytuł bestsellera dziennika „The New York Times”. W 2009 roku ukazała się ekranizacja książki w reżyserii Johna Hillcoata. W roli głównej wystąpił Viggo Mortensen, w filmie zagrali również Robert Duvall, Charlize Theron oraz Guy Pearce.

Książki Cormaca McCarthy’ego na Woblinku

Książki „Droga” i „To nie jest kraj dla starych ludzi” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. „Droga” dostępna jest w formie audiobooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.