Bony podarunkowe na Święta

David Quammen Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów, Ebook | David Quammen

     ŚWIATOWY BESTSELLERMISTRZOWSKIE ŚLEDZTWO DZIENNIKARSKIE David Quammen jest mistrzem.Bill Bryson, autor Krótkiej historii prawie wszystkiego***Podąża tropem śmiercionośnego wirusa w środku afrykańskiej dżungli. Łapie nietoperze w południowych Chinach i makaki skaczące po dachach świątyń w Bangladeszu. Odwiedza laboratoria o najwyższej klasie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, gdzie badane są najgroźniejsze odmiany wirusów, gotowe w każdej chwili wymknąć się spod kon...

    Promocja
    okładka Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji, Ebook | David Quammen

    Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryć Co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat, by życie od swych prymitywnych początków mogło wybujać do tak olśniewającej różnorodności i złożoności, jaką obecnie możemy podziwiać? Jak przypadkowe zdarzenia dały początek stworzeniu tak cudownemu jak człowiek – a także płetwalom błękitnym, tyranozaurom i gigantycznym sekwojom? W centrum uwagi Davida Quammena znajduje się ...

David Quammen Ebooki

David Quammen to amerykański pisarz, tworzący książki naukowe, przyrodnicze oraz podróżnicze. Jego artykuły ukazywały się w takich czasopismach jak „Outside Magazine”, „National Geographic”, „Harper’s”, „Rolling Stone”, „The New York Times Book Review” czy „The New Yorker”. W Polsce ukazały się jak dotychczas trzy jego książki, w tym „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?”, „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów” oraz „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”.

Kariera Davida Quammena

David Quammen urodził się 24 lutego 1948 roku, wychowywał się w Cincinnati w stanie Ohio. Później studiował na Oksfordzie literaturę. Kiedy ukończył uniwersytet, wraz z żoną Betsy Gaines Quammen przeniósł się do Bozeman w stanie Montana, gdzie mieszkają do dziś. Pierwsze kroki literackie David Quammen stawiał w świecie powieści szpiegowskiej, jednak niepowodzenia w tym zakresie sprawiły, że przeniósł się w stronę literatury faktu. Pisarze przez piętnaście lat pisał także felietony dla „Outside Magazine” (od 1981 roku), a niektóre spośród podjętych tam rozważań stały się podstawami dla jego kolejnych książek. Quammen współpracował później także z Nationale Geographic oraz wykładał na Uniwersytecie Stanowym w Montanie.

„Splątane drzewo życia”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się na polskim rynku książka Davida Quammena zatytułowana „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji”. Jest to analiza dziejów życia na Ziemi w świetle najnowszych odkryć naukowych. Jak to się stało, że cztery miliardy lat temu na naszej planecie powstało życie? Jakie wydarzenia, często przypadkowe, sprawiły, że powstał na niej człowiek, płetwal błękitny i sekwoja? Quammen bierze na warsztat osiągnięcia w zakresie filogenetyki molekularnej, która odczytuje historię życia z różnic w cząsteczkach istniejących dzisiaj żywych organizmów. To dzięki tej nauce dowiedzieliśmy się na przykład, że około 8% ludzkiego genomu jest efektem infekcji wirusowej, a nie bezpośredniego dziedziczenia. Ciągłe badania nad ewolucją pokazują, jak skomplikowany jest to proces. David Quammen stara się go przybliżyć i wyjaśnić, jak biologia molekularna może zmienić nasze życie. „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” znajdziecie na Woblink jako ebooka oraz książkę papierową.

Książki Davida Quammena w księgarni internetowej Woblink

Oprócz dzieła „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na historię ewolucji” na Woblink znajdziecie także pozostałe wydane w języku polskim książki autorstwa Davida Quammena, a więc takie tytuły jak „Ebola. Tropem zabójczego wirusa. Czy jesteśmy bezpieczni?” oraz „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów”. Wraz z innymi książkami popularnonaukowymi czekają na Was jako ebooki, książki papierowe lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.