Książka interaktywna „Mały smok i emocji tłok” to zabawna przypowiastka o małym smoku, którego roznoszą emocje. A ponieważ bardzo intensywnie je przeżywa, rezultaty smoczej złości czy radości mogą być czasem bardzo kłopotliwe... Okazuje się jednak, że nawet dorosły smok tego doświadcza… I trzeba tylko znaleźć sposób, aby nagromadzone emocje uwolnić w zdrowy i… bezpieczny sposób. Taki WYDŹWIĘK treści nie byłby możliwy bez sugestywnej muzyki i oryginalnych odgłosów towarzysząc...
Kiedyś dla Maksa wszystko było proste: byli Siurkowcy i Bezsiurkowce. Ale kiedy do klasy przyszła Zuza, Maks od razu zwrócił na nią uwagę. Niby dziewczyna, a zupełnie jak chłopak: włazi na drzewa, gra w nogę, nie rysuje kwiatków... Jest silniejsza nawet od niego! A jednak – nie ma siurka! Chyba że…
Czy miłość to przeznaczenie, czy też dzieło przypadku? Maks jest zaniepokojony, bo Zuza najpierw mówi mu o tajemniczym ukochanym-który-nie-jest-nim, a potem wpatruje się rozmarzona w innego chłopca! A przecież ukochanym Zuzy jest Maks, i nikt inny! Maks musi coś z tym zrobić, i to szybko! "Zuza ma adoratorów" to czwarta część z serii opowiadań o perypetiach uczuciowych pary 7-latków, Zuzy i Maksa, ze znakomitymi ilustracjami Delphine Durand.?
Dziewczyny kochają różowe sukienki, a chłopcy piłki futbolowe! Tyle że Zuza woli piłkę. A Maks chętnie zobaczyłby swoją ukochaną w pięknej sukni z falbanami, kokardami, czyli po prostu: w uroczej, dziewczęcej sukience. Zuza jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. O nie, Zuzie co innego chodzi po głowie... Piąta część z serii opowiadań o perypetiach uczuciowych pary 7-latków, Zuzy i Maksa, ze znakomitymi ilustracjami Delphine Durand.?
„Chodź, zmajstrujemy sobie dzidziusia” – mówi Zuza do kolegi - Maksa, ciągnąc go do sypialni. Cóż to za dziwny pomysł... Zuza jednak nie wygląda na skorą do żartów, więc Maks zgadza się. Nazajutrz rano – niespodzianka: Zuza wkracza do szkoły z wielkim brzuchem! Ponieważ jest karnawał, nikogo to zbytnio nie dziwi. Lecz następnego dnia…
Zuza i Maks chodzą do tej samej klasy, bardzo się lubią i są tzw. szkolną parą. Bycie zakochanym w wieku siedmiu lat to jednak ciężka sprawa… Opowiadania o perypetiach uczuciowych Zuzy i Maksa, stworzone przez duet Thierry Lenain i Delphine Durand, od ponad dekady cieszą się we Francji niezmienną popularnością. Humor sytuacyjny, dowcipny język i przezabawne ilustracje zdobyły fanów również w innych krajach. Książki z serii Zuza zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.