WiosenneZaczytanie

Diana Palmer Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Desperado, Książka | Diana Palmer

    Cord Romero, były policjant i agent FBI, jest niezrównany w swoim fachu. Teraz musi stanąć twarzą w twarz z bezwzględnym szefem gangu, rekrutującym dzieci do niewolniczej pracy. W niebezpiecznej misji wspiera Corda jego przybrana siostra Maggie. Po latach Cord odkrywa w niej kobietę – niezależną i niezwykle pociągającą. Maggie chowa jednak w sercu mroczny sekret. Prześladowca także zna jej tajemnicę. Oszołomieni nagłym uczuciem, Cord i Maggie muszą zaufać sobie nawzajem i raz...

    Promocja
    okładka Sąsiedzka przysługa, Książka | Diana Palmer

    King uwielbia spędzać czas w willi na Jamajce. Jednak tym razem nie daje mu spokoju myśl o wizycie przyrodniego brata z żoną. Bratowa od jakiegoś czasu coraz śmielej flirtuje z Kingiem, a on coraz bardziej jej pożąda. Nie chce ulec pokusie, więc prosi o pomoc mieszkającą po sąsiedzku Elissę. Są zaprzyjaźnieni, dlatego Elissa, wprowadzona w tajniki sprawy, zgadza się udawać przez kilka dni jego narzeczoną. Być może dzięki temu bratowa uwierzy, że King już znalazł ukojenie w ra...

Diana Palmer Książki

Diana Palmer to bestsellerowa amerykańska pisarka, znana jako “mistrzyni romansu”. Ma na swoim koncie już ponad 150 publikacji w tym gatunku. Diana Palmer to pseudonim - właściwie autorka nazywa się Susan Spaeth Kyle i pod tym nazwiskiem publikowała przede wszystkim książki z gatunku science fiction. Tworzyła także jako Diana Blayne oraz Katy Currie. Pierwszą powieść romantyczną napisała w roku 1979 - było to “Now or never” (w Polsce znane jako “Gorąca krew”). Obecnie używa praktycznie tylko jednego, najpopularniejszego pseudonimu - Diana Palmer. Tworzy romanse historyczne oraz współczesne dla trzech nowojorskich wydawnictw, Mira Books, Silhouette Books oraz Fawcett Books. W Polsce jej książki wydaje Wydawnictwo HarperCollins.

Palmer prywatnie

Susan S. Kyle urodziła się 11 grudnia 1946 roku w Cuthbert w stanie Georgia. Jest najstarszą z córek pielęgniarki i dziennikarki Maggie Eloise Cliatt oraz profesora na jednej ze szkół wyższych, Williama Olina Spaeth. Wraz z młodszą siostrą, Dannis, dorastały w Chamblee (Georgia). Tam późniejsza autorka bestsellerów ukończyła w 1964 roku Chamblee High School. W grudniu 1972 roku wyszła za mąż za Jamesa Edwarda Kyle i ma z nim syna, Blayne’a. Namówiona przez męża po latach, w wieku 45 lat, powróciła do nauki, by uzupełnić swoje wykształcenie i ostatecznie ukończyła archeologię, historię oraz filologię hiszpańską. Sam James Kyle porzucił karierę urzędnika, wrócił na studia, skończył informatykę i założył firmę informatyczną. Z kolei w 1988 roku znów zmienił zawód i został sportowcem, zbierając przez lata wiele nagród z lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych zawodów w strzelaniu do rzutków. Diana Palmer uwielbia ogrodnictwo, czytać publikacje dotyczące archeologii i antropologii, a także słuchać muzyki. Pasjonują ją także iguany oraz astronomia. Oprócz tego jest członkinią wielu towarzystw i stowarzyszeń, także dobroczynnych, w tym między innymi Native American Rights Fund, American Museum of Natural History, National Cattlemen’s Association, Archeological Institute of America, Planetary Society, Georgia Sheriff’s Association czy Georgia Conservacy.

Palmer literacko

“Now or never” było debiutancką powieścią Diany Palmer. Po sukcesie tej powieści jeszcze w tym samym roku wydane zostały dwie kolejne pozycje - “If Winter Comes” (“Z nadejściem zimy”) i “At Winter’s End”. Wśród jej najpopularniejszych romansów trzeba wymienić takie tytuły jak: “Nora”, “Do dwóch razy sztuka”, “Ocalić Isabel”, “Kochać we dwoje”, “Splątane serca” czy “Magnolia”. Z kolei “Dziewczyna jak diament” doczekała się swojej adaptacji filmowej w roku 1998. Wszystkie wydane w Polsce książki Diany Palmer znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków.

Jednym z bestsellerowych romansów historycznych Diany Palmer jest “Pewnego razu w Arizonie”. To historia osadzona w początkach XX wieku. Po przeprowadzce do tego amerykańskiego stanu, Trilby wydaje się być ciągle niezadowolona. Nie może przyzwyczaić się do pustynnego otoczenia, wciąż tęskni do Luizjany, w której wszystko wydawało się jej lepsze niż tu. Wspomina zapach kwiatów, nie mogąc znieść wszechobecnego kurzu. Nawet mężczyźni byli tam lepsi - prawdziwi dżentelmeni, a nie tacy którzy tylko piją i klną. W Luizjanie był także Richard, o którym Trilby za nic nie może zapomnieć. Tu, w Arizonie, jest tylko Thorn, co prawda najbogatszy ranczer w okolicy, ale co z niego za gbur i prostak! Skoro wszystko jest z nim nie w porządku, czemu Trilby nie może przestać o nim myśleć?

Najnowsza książka Diany Palmer

Najnowszą książką Diany Palmer, która ukazała się w języku polskim jest “Wyzwolona”. Opowiada ona historię Clancey Lang, niezależnej i silnej kobiety. Jest ona ostoją dla swojego młodszego brata, którym zajmowała się jeszcze jako nastolatka i dla którego w zasadzie była główną opiekunką. Te doświadczenia sprawiły, że obiecała sobie nigdy w życiu nie być od kogoś zależną - a już na pewno nie od mężczyzny. Trudno jej jednak ukrywać przed samą sobą, że interesuje ją jej niezwykle przystojny przełożony w pracy, Colter Banks, który wydaje się jej nie zauważać. Prawda jest jednak taka, że Colter widzi swoją asystentkę Clancey, i to widzi ją bardzo dobrze. Z jednej strony kobieta go drażni, z drugiej jednak coraz bardziej fascynuje. Czy wiecznie niedostępna Lang pozwoli się w końcu zdobyć?

Diana Palmer otrzymała za swoje dzieła wiele nagród. Jest m.in. siedmiokrotną laureatką nagrody Waldenbooks National Sales, czterokrotną zwyciężczynią B. Dalton National Sales Award, dwukrotną BookRack National Sales Award, Lifetime Achievement Award, Affaire de Coeur czy RWA.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.