Bony podarunkowe na Święta

Dorota Wieczorek Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka To co w duszy się chowa, Książka | Dorota Wieczorek

    Wiersze "To co w Duszy się chowa" powstały podczas pandemii, kiedy wszystko wokół zwolniło, kiedy można było przystanąć i wsłuchać się w siebie, kiedy obudziła się tęsknota za tym co zwykle, bliskie, a jednocześnie tak odległe. Wiersze są o różnej tematyce i dynamice, bo przecież w naszej duszy to wszystko się chowa.Dorota Wieczorek, pochodzi z Podkarpacia. Od kilkunastu lat mieszka na emigracji, gdzie pracuje i rozwija swoje pasje. Interesuje się rozwojem osobistym, literatu...

    Promocja
    okładka Jesień magii, Książka | Dorota Wieczorek

    Co by było, gdyby twoje sny mogły się spełniać - dosłownie? A co jeżeli śniłyby ci się tylko koszmary? Sny piętnastoletniej Mallory mają taką właśnie moc. Nigdy nie jest w stanie przewidzieć, kiedy któreś z jej sennych marzeń stanie się rzeczywistością i spowoduje kolejną katastrofę. Albo czyjąś śmierć. Nie wie, że istnieją inni, obdarzeni podobnymi zdolnościami. Wkrótce jednak odkrywa, że moc, która dotychczas wydawała jej się przekleństwem, można kontrolować. I wykorzystać ...

    Promocja
    okładka Strachopolis, Książka | Dorota Wieczorek

    „Strachopolis” to powieść fantastyczna dla dzieci. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni Kostek. Tragiczne wydarzenia sprawiają, że razem z młodszą siostrą trafia do podziemi miasta. Rodzeństwem opiekują się tam ukrywające się przed ludźmi potwory. Szereg zdarzeń sprawi, że chłopiec będzie musiał wybierać między światem, z którego pochodzi, a tym, w którym przyszło mu żyć. Pełna humoru i wartkiej akcji powieść porusza problematykę braku tolerancji oraz zła tkwiącego w człowi...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.