Elena Ferrante Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Elena Ferrante Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Elena Ferrante uznawana jest za najlepszą, a także za najbardziej tajemniczą współczesną włoską pisarkę. Niewielu wie, że od momentu pojawienia się na rynku wydawniczym przedstawia się czytelnikom pod artystycznym pseudonimem. Oficjalnie nie są znane ani jej prawdziwe imię i nazwisko, ani data urodzenia, ani miejsce zamieszkania, ani nawet płeć. Ciekawość osób, które chcą poznać, kto kryje się pod tajemniczą postacią Ferrante, podsyca fakt, że jest ona bezsprzecznie znakomitą i niezwykle uzdolnioną twórczynią. Ferrante przyznała, że jej inspiracją, ale też ulubioną pisarką, jest Elsa Morante – nie bez przyczyny jej pseudonim brzmi bardzo podobnie.

Autorka fenomenalnego cyklu neapolitańskiego

Pisarka debiutowała w 1992 roku powieścią „L'amore molesto”, jednak międzynarodową sławę przyniósł jej cykl określany mianem „neapolitańskiego”, w skład którego wchodzą powieści z gatunku literatury obyczajowej, czyli „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” oraz „Historia zaginionej dziewczynki”. Wszystkie cztery książki przyniosły pisarce ogromny sukces. Powieści neapolitańskie nominowano do nagrody Premio Sterga, czyli najbardziej prestiżowego konkursu literackiego we Włoszech. Akcja słynnej serii została ulokowana w Neapolu lat pięćdziesiątych, opisuje młodość i wejście w dorosłość dwóch bohaterek, które łączy niezwykła przyjaźń. Razem podejmują trud zrozumienia świata, kształtują swój światopogląd i uparcie dążą do wyrwania się z ponurej rzeczywistości, biedy i przemocy.

Elena Ferrante – jedna z najbardziej z wpływowych osób według magazynu „Time”

Za zamykający tetralogię tom „Historia zaginionej dziewczynki” Elena Ferrante została nominowana do nagrody Man Booker International Prize 2016. Ponadto w tym samym roku została uznana przez tygodnik „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Ferrante oczaruje cię osobliwym urokiem swoich powieści, tak jak miliony innych czytelników, sprawdź ofertę naszej księgarni Woblink – audiobooki, ebooki i książki papierowe kupisz już dziś w niskich cenach.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.