Majówkowy Maraton Czytelniczy

Elena Ferrante Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Elena Ferrante Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Elena Ferrante uznawana jest za najlepszą, a także za najbardziej tajemniczą współczesną włoską pisarkę. Niewielu wie, że od momentu pojawienia się na rynku wydawniczym przedstawia się czytelnikom pod artystycznym pseudonimem. Oficjalnie nie są znane ani jej prawdziwe imię i nazwisko, ani data urodzenia, ani miejsce zamieszkania, ani nawet płeć. Ciekawość osób, które chcą poznać, kto kryje się pod tajemniczą postacią Ferrante, podsyca fakt, że jest ona bezsprzecznie znakomitą i niezwykle uzdolnioną twórczynią. Ferrante przyznała, że jej inspiracją, ale też ulubioną pisarką, jest Elsa Morante – nie bez przyczyny jej pseudonim brzmi bardzo podobnie.

Autorka fenomenalnego cyklu neapolitańskiego

Pisarka debiutowała w 1992 roku powieścią „L'amore molesto”, jednak międzynarodową sławę przyniósł jej cykl określany mianem „neapolitańskiego”, w skład którego wchodzą powieści z gatunku literatury obyczajowej, czyli „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” oraz „Historia zaginionej dziewczynki”. Wszystkie cztery książki przyniosły pisarce ogromny sukces. Powieści neapolitańskie nominowano do nagrody Premio Sterga, czyli najbardziej prestiżowego konkursu literackiego we Włoszech. Akcja słynnej serii została ulokowana w Neapolu lat pięćdziesiątych, opisuje młodość i wejście w dorosłość dwóch bohaterek, które łączy niezwykła przyjaźń. Razem podejmują trud zrozumienia świata, kształtują swój światopogląd i uparcie dążą do wyrwania się z ponurej rzeczywistości, biedy i przemocy.

Elena Ferrante – jedna z najbardziej z wpływowych osób według magazynu „Time”

Za zamykający tetralogię tom „Historia zaginionej dziewczynki” Elena Ferrante została nominowana do nagrody Man Booker International Prize 2016. Ponadto w tym samym roku została uznana przez tygodnik „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Ferrante oczaruje cię osobliwym urokiem swoich powieści, tak jak miliony innych czytelników, sprawdź ofertę naszej księgarni Woblink – audiobooki, ebooki i książki papierowe kupisz już dziś w niskich cenach.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.