Bony podarunkowe na Święta

Elżbieta Sitek-Wasiak Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Co z ciebie wyrośnie? Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości, Książka | Elżbieta Sitek-Wasiak

    Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości Znani i lubiani bohaterowie tej książki w szczerych rozmowach odsłaniają nieznane dotychczas fragmenty swojego życia i opowiadają, jak wbrew obawom dorosłych, a czasem i przeciwnościom losu, osiągnęli sukces i jednak „na kogoś wyrośli”. Wybitnemu aktorowi groziło, że nie zda matury. Znana zakonnica przysparzała kłopotów opiekunkom swoimi szalonymi pomysłami. Ważny polityk był największym wagarowiczem w klasie, a inny, ...

    Promocja
    okładka Słodko-gorzko Dzieciństwo w PRL, Książka | Elżbieta Sitek-Wasiak

    Książka „Słodko-gorzko. Dzieciństwo w PRL” – oparta na wspomnieniach osób urodzonych i wychowanych w różnych dekadach PRL – pokazuje, jak rzeczywistość tamtego okresu widziana była oczami dzieci. Bohaterowie opowiadają o szkole, rodzinie, o czym marzyli i co było nieosiągalne, o szarości i brakach, ale też o zabawach i szalonych pomysłach. Utkwiły im w pamięci także niektóre wydarzenie polityczne i dziś wspominają, jak rozumieli je wtedy, jako kilku- czy kilkunastolatkowie. ...

    Promocja
    okładka Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim, Książka | Elżbieta Sitek-Wasiak

    Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał się z szefem mafii wołomińskiej, jak osobiście zatrzymywał „Nikosia”, dlaczego aż 10 lat polowano na „Baraninę”. Mówi o roli niektórych ludzi ze służb specjalnych w powstawaniu organizacji przestępczych, kulisach powstawania CBŚ i rozbijania mafii pruszkowskiej. Opowiada, jak łowcy głów tropili "Słowika" i Boguckiego, jak poli...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.