Jak powstają wulkany? Skąd się bierze lawa, która z nich wypływa? Czy wszystkie erupcje są do siebie podobne? Czy wulkan może drzemać przez długi czas i gwałtownie się obudzić? Co znajduje się w kraterze? Jakie były największe erupcje w historii? Co zdarzyło się w Pompejach? Jak pracuje wulkanolog? Czy można przewidzieć erupcję? Które wulkany na świecie są dzisiaj najbardziej niebezpieczne? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajdziesz w tej bogato ilustr...
Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może polecieć samolotem Karola! Na serię "Mały chłopiec" składają się tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, Śmieciarka Jacka, Traktor Tadka, Dźwig Darka, Karetk...
Czy wikingowie odkryli Amerykę? Ile trwała legendarna podróż Marca Polo? Skąd się wzięła nazwa Ameryki? Kto odbył pierwszą podróż dookoła świata? Kim był Livingstone? Jaką cenę musieli zapłacić zdobywcy biegunów? Kiedy ludzie dotarli na szczyt Mount Everestu? Czy są jeszcze na świecie tereny do odkrycia? Odpowiedzi na wszystkie powyższe i inne pytania odnajdziecie w tej bogato ilustrowanej i urozmaiconej mapami książce. W serii Odkrywanie świata: Mitologie, Wielki odkrycia, W...
Dlaczego morze jest słone? Czy Morze Czerwone będzie kiedyś oceanem? Co to są pływy morskie? Czy wszystkie rekiny są niebezpieczne? Ile litrów wody może zmieścić pelikan w swoim dziobie> Czy delfiny mogą pomagać rybakom? Czy w morzu jest ropa naftowa?
Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajdziesz w tej bogato ilustrowanej książce.
W tej pięknie ilustrowanej książeczce dzieci przeczytają opisy wielu niesamowitych stworzeń. Dowiedzą się, który gad potrafi stopić się z otoczeniem, który ptak najszybciej lata i kto potrzebuje najwięcej snu. Poznają srogich drapieżników i przyjaznych roślinożerców. Odkrywają niepowtarzalny świat znanych i tych mniej znanych gatunków zwierząt.
Kolejny tytuł z serii "Czytaj i poznawaj".
Dzięki tej książeczce poznasz księżniczkę Wiolę. Z pomocą wyjmowanych elementów będziesz mogła stworzyć własną opowieść. Książka całokartonowa z wyjmowanymi elementami
W serii m.in.: Na budowie, W warsztacie, Strażacy, Piraci, Na wsi, Policja, Dinozaury, Wróżki, Księżniczki.
W tej pięknie ilustrowanej książeczce młodzi czytelnicy znajdą interesujące wiadomości na temat transportu. Poznają jego historię oraz dowiedzą się, jakie były najważniejsze odkrycia w tej dziedzinie.
Młodzi czytelnicy, zainteresowani nauką i chcący poszerzać swoją wiedzę, będą zachwyceni mnogością informacji i ich przystępną formą.
Kasia bawi się w sekretarkę. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Kasi. Ty także możesz bawić się z Kasią w sekretarkę przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki.
Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny.
Jak wyglądało średniowieczne społeczeństwo? Kim był Karol Młot? Jakie były główne surowce tej epoki? Jaki rodzaj rolnictwa dominował? Jakie zwierzęta hodowano? Kim był lichwiarz? Czy istniały opłaty drogowe? Dlaczego lepiej było podróżować rzeką niż drogą? Czy średniowieczni marynarze bali się morza? Jak prowadzono nawigację? Jak wyglądała średniowieczna wieś? Czym była żakieria? Czy w średniowieczu były już korki? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajd...
Dzięki tej książeczce, urozmaiconej pięknymi ilustracjami, młodzi czytelnicy poznają świat lasu. Dowiedzą się, jakie zwierzęta mają schronienie w leśnej gęstwinie, czym żywią się mieszkańcy kniei i jak wychowują swoje potomstwo. Młodzi odkrywcy przekonują się, że spacerując po lesie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a obserwowanie przyrody stanie się dla nich źródłem wielu cennych spostrzeżeń.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.