W tej pięknie ilustrowanej książeczce młodzi czytelnicy znajdą interesujące wiadomości na temat transportu. Poznają jego historię oraz dowiedzą się, jakie były najważniejsze odkrycia w tej dziedzinie. Dzieci, zainteresowane nauką i chcące poszerzać swoją wiedzę, będą zachwycone mnogością informacji i ich przystępną formą.W serii „Świat w obrazkach“m.in. ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i pre...
Razem z małą Niną zaopiekuj się chorym Misiaczkiem. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Niny. Ty także możesz bawić się z Niną w lekarza przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki.
Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W kolejnych tytułach małe czytelniczki poznają sympatyczną Lilę, Lizę i Zosię a także ich przyjaciół.
Jak powstają wulkany? Skąd się bierze lawa, która z nich wypływa? Czy wszystkie erupcje są do siebie podobne? Czy wulkan może drzemać przez długi czas i gwałtownie się obudzić? Co znajduje się w kraterze? Jakie były największe erupcje w historii? Co zdarzyło się w Pompejach? Jak pracuje wulkanolog? Czy można przewidzieć erupcję? Które wulkany na świecie są dzisiaj najbardziej niebezpieczne? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych ciekawostek - znajdziesz w tej bogato ilustr...
Wszystko, czego dzieci zawsze chciały dowiedzieć się o Świętym Mikołaju, znajdą właśnie w tej książeczce. Poprzez nastrojowe i zabawne ilustracje dowiedzą się, czym przez cały rok zajmuje się Święty Mikołaj. Przekonają się również, jak wyglądają przygotowania do jego podróży po święcie w magiczną noc, kiedy to przynosi prezenty grzecznym dzieciom.
Sztywnostronicowa książeczka z panelem dźwiękowym: 6 nagranych odgłosów do odsłuchania.
Dzięki niej maluchy poznają różne środki transportu oraz wydawane przez nie dźwięki, a na końcu pokażą, co pływa po wodzie, co porusza się po drogach, co lata w powietrzu i co mknie po szynach.
W serii: Na podwórku, Na pastwisku, Środki transportu.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.