Doskonała pozycja dla młodych miłośników koparek, dźwigów, spychaczy i wywrotek. Będą oni mogli kolorować i rysować oraz sprawdzić się w dwóch, pełnych ciekawostek, quizach. Dzięki naklejkom poznają różne rodzaje maszyn budowlanych, a szukanie różnic między obrazkami rozwinie ich spostrzegawczość.
W serii: Ciężarówki, Strażacy, Maszyny, Zwierzęta w gospodarstwie, Zwierzęta morskie, Konie, Dinozaury, Zwierzęta kopalne, Zwierzęta sawanny.
Baw się z Bartkiem i jego kolegami – koloruj i układaj.
Do budowy drogi wykorzystuje się wiele maszyn i urządzeń. Trzeba usunąć ziemię, ubić podłoże i wyrównać teren za pomoca walców drogowych.
Wyjmij wszystkie puzzle, pokoloruj obrazek i ułóż układankę według wzoru.
W tej serii: Motocykle, Ciężarówki, Maszyny budowlane.
Książka dla najmłodszych wprowadzająca ich w świat kolorów poprzez rymowanki i zagadki.
W serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.
Dzięki tej książeczce już czteroletnie dziecko może poznawać świat muzyki. Będzie mogło wydobywać dźwięki z instrumentów, które nauczy się robić. Pozna historię zapisu muzycznego, a zabawy z muzyką rozwiną jego słuch, koncentrację i wyobraźnię. Dziecko będzie miało możliwość poznania współczesnych i dawnych instrumentów muzycznych, a także sylwetek najsłynniejszych kompozytorów.
Dzięki tej książeczce już czteroletnie dziecko może poznawać świat muzyki. Będzie mogło wydobywać dźwięki z instrumentów, które nauczy się robić. Pozna historię zapisu muzycznego, a zabawy z muzyką rozwiną jego słuch, koncentrację i wyobraźnię. Dziecko będzie miało możliwość poznania współczesnych i dawnych instrumentów muzycznych, a także sylwetek najsłynniejszych kompozytorów.
Dzięki tym książeczkom najmłodsi poznają różne dyscypliny sportu. Jak co tydzień w sobotnie popołudnie Marek i jego przyjaciele spotykają się na stadionie. Uwielbiają piłkę nożną i nigdy nie opuszczają treningu. Wszyscy marzą, aby zostać mistrzami... Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie Pytania Małych Mistrzów oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia – teraz i On może grać w piłkę z Markiem! W tej serii: Mali Mistrzowie koszykówki, Mali Mistr...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.