Filip Springer Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Filip Springer Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Filip Springer to polski pisarz, fotograf, reporter, publicysta, dziennikarz i działacz społeczny. Nominowany był do wielu prestiżowych nagród literackich, m.in. nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Jest autorem wielu dobrze przyjętych książek poświęconych architekturze, przemianom społecznym i kulturalnym, takich jak „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag” czy „Źle urodzone”.

Debiut literacki Filipa Springera

„Miedzianka. Historia znikania” to debiut literacki Filipa Springera. Coppferberge, Kopferberg, Kupferberg, Miedzianka – to historyczne nazwy śląskiego miasteczka, które posiadało prawa miejskie przez przeszło 400 lat. Springer szukał przyczyn jego upadku. Czy zawiniła wojna? Kondycja przemysłu? Zniszczenia dokonane przez wydobywających uran Rosjan? Efektem jego reporterskiego śledztwa jest książka wydana przez Wydawnictwo Czarne.

Polskie miasta

Springer zainicjował także projekt „Miasto Archipelag”, którego celem było odwiedzenie, opisanie i sfotografowanie polskich miast, które w 1999 roku utraciły status miast wojewódzkich. Liczba województw została pod koniec XX wieku zmniejszona z 49 do 16. Dla przeszło trzydziestu miast oznaczało to znaczne obniżenie prestiżu i znaczenia na arenie krajowej. Efektem projektu jest książka „Miasto Archipelag”, w której Springer, w tekstach z pogranicza eseju, opowiadania i reportażu, opisuje takie miasta jak Koszalin, Nowy Sącz, Piotrków Trybunalski czy Łomża.

Festiwal literacki Miedzianka Fest

Z inicjatywy Springera powstał też kameralny festiwal literacki Miedzianka Fest. Odbywa się on w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się Miedzianka. Nie ma jej już na mapach, ale dzięki Oldze Tokarczuk, Mariuszowi Szczygłowi, Jarosławowi Mikołajewskiemu i Filipowi Springerowi, którzy biorą udział w projekcie, pamięć o niej nie ginie.

W swojej najnowszej książce – „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz” – Filip Springer, po raz kolejny przedstawia coś z pogranicza gatunków. Tym razem stara się odnaleźć Jante – miasteczko, w którym panuje jedenaście zasad gwarantujących idealne życie społeczne. Tylko gdzie go szukać? I czy istnieje naprawdę?

W maju 2020 roku ukaże się „Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła, w którym znajdą się fotografie Filipa Springera. Ebooki, audiobooki i książki papierowe Filipa Springera dostępne są w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.