Gabriela Gargaś Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabriela Gargaś Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Gabriela Gargaś jest polską autorką książek obyczajowych, najczęściej określanych jako literatura kobieca - o kobietach i dla kobiet. Nazywana jest “czarodziejką kobiecych emocji”. Z wykształcenia jest ekonomistką o specjalności bankowej. Mieszka w Szkocji wraz z mężem i dzieckiem, prowadzi także firmę produkującą takie przedmioty jak lalki, wyroby z drewna czy ręcznie robioną biżuterię z bursztynu.

“Jutra może nie być” pierwsza książka Gargaś

Gabriela Gargaś zaczęła pisać w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim, “dla zabicia czasu”. Jej debiutancka powieść “Jutra może nie być” ukazała się w 2011 roku. Opowiada ona historię Kingi, kobiety zdolnej zarówno do wielkiej miłości, jak i ognistej nienawiści. Gotowej odejść i zadać ból, a równocześnie ciągle poszukującej swojego miejsca na ziemi. Kinga rozstaje się z narzeczonym, gdy na portalu randkowym spotyka tajemniczego M. Niewinny flirt z żonatym mężczyzną przekształca się w gorący romans. “Jutra może nie być” próbuje odpowiedzieć na wiele pytań - czy prawdą jest, że niektóre osoby spotykają się za wcześnie, a inne za późno? Czy jest możliwym, żeby wielkie uczucie przetrwało wbrew wszystkiemu? Czy prawdziwa miłość potrafi wszystko wybaczyć? “Jutra może nie być” to historia takiej właśnie wielkiej miłości, która odnalazła się dopiero po latach. To opowieść o wielkich namiętnościach i jeszcze większych oczekiwaniach, stracie, cierpieniu, a nade wszystko o odwadze i dążeniu do spełnienia własnych marzeń oraz pragnień.

“Wieczór taki jak ten”

Spod pióra Gabrieli Gargaś wyszła także seria powieści o Michalinie. Na trylogię składają się tytuły: “Wieczór taki jak ten”, “Lato utkane z marzeń” oraz “Magia grudniowej nocy”. W pierwszym tomie poznajemy główną bohaterkę, Michalinę. Dziewczyna ma 27 lat i mieszka w górach wraz młodszym bratem, którego wychowuje. Wspiera ich babcia Zosia, właścicielka cukierni “Cynamonowe serca”. By podreperować domowy budżet, Michalina idzie za radą babci i postanawia na czas Bożego Narodzenia wynająć pokoje dla gości. Na jej ofertę przystają tylko cztery osoby: starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia, ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej zapomniałby o istnieniu Świąt, oraz tajemnicza pani doktor z córką. W sam dzień Wigilii do domu Michaliny puka jednak jeszcze jeden gość, który wywraca jej uporządkowane życie do góry nogami. Pełen świątecznego ciepła i magii “Wieczór taki jak ten” otwiera cykl skupiający się na historii Michaliny. W “Lecie utkanym z marzeń” spotykamy ją w Różanym Pensjonacie, gdzie w Bieszczadach Michalina przebywa w najcieplejszych miesiącach roku. Jej serce tęskni za poznanym w zimie mężczyzną, ale widują się zdecydowanie za rzadko, co wystawia ich uczucie na próbę. W dodatku na horyzoncie pojawia się Przemek, próbujący podbić jej serce. Z kolei w “Magii grudniowej nocy” powracamy do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, tym razem wciąż w bieszczadzkim miasteczku. Michalina już niedługo zostanie mamą - szczęście zakłóca jej jedynie niepokój o to, że będzie musiała wychowywać swoje dziecko sama. Czy Przemek wybaczy jej dawne błędy i będą mogli stworzyć kochającą się rodzinę? Z kolei babcia Zosia niemal nieustannie piecze pierniczki, makowce i serniki, bo zamówień spłynęło jeszcze więcej niż rok wcześniej. Nieszczęśliwy wypadek sprawi, że nie będzie mogła samodzielnie ich dokończyć - na szczęście znajdzie się ktoś do pomocy…

“Luna” i inne powieści Gabrieli Gargaś

W dorobku pisarskim Gabrieli Gargaś znajdziemy również takie tytuły jak: “Pośród żółtych płatków róż”, “Tylko Ty”, “Dzień kobiet”, Kiedyś się odnajdziemy” czy “Zostań moim aniołem”. Warto wspomnieć, że jest ona także autorką książek dla dzieci o Eryku i Meli, które pomagają najmłodszym czytelnikom poznać świat. Wśród najnowszych pozycji autorstwa Gargaś znajduje się “Luna”. Jej tytułowa bohaterka nie uznaje półśrodków. Gdy kocha, to na całego. Gdy się śmieje, cały świat śmieje się wraz z nią. Choć nie opuszcza jej wspomnienie przeszłości, wierzy, że jest w stanie je zagłuszyć i ciągle pędzić do przodu. Z kolei Daniel, tajemniczy samotnik, nie wie, co to strach - w swoim zawodzie nie może pozwolić sobie na chwilę zawahania ani słabości. Połączy ich gorący romans, dzięki któremu Daniel pozna siłę miłości. Rozdzielą ich jednak nie tylko setki kilometrów, ale także inny nieustępliwy mężczyzna, który potrafi i zamierza walczyć o swoje. Czy intensywny, choć krótki związek Daniela i Luny przetrwa wszystkie próby?

Jeśli szukasz podobnych romantycznych historii pełnych emocji, namiętności i spontanicznych wyborów, znajdziesz je na Woblinku. Wybierz najlepszą dla siebie formę - książkę papierową, ebooka lub audiobooka.

Źródło zdjęcia: czwartastrona.pl

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.