Graham Masterton Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Graham Masterton Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Graham Masterton jest brytyjskim pisarzem zaliczanym do najpopularniejszych współczesnych twórców horrorów oraz literatury grozy. Jego pierwsza powieść, “Manitou”, niemalże natychmiast stała się bestsellerem. Od tego czasu Masterton napisał ponad sześćdziesiąt powieści grozy, jego dorobek literacki jest jednak znacznie bogatszy. Brytyjczyk jest bowiem także autorem poradników z dziedziny seksuologii, opowiadań, powieści sensacyjnych, obyczajowych oraz historycznych, które wciąż się ukazują. Jego teksty pojawiają się regularnie w takich czasopismach jak “Cosmpolitan”, “Men’s Health”, “Woman”, “Woman’s Own” czy “Nowa Fantastyka”. W 2021 roku we Wrocławiu pojawił się krasnal z brązu trzymający powieść “Manitou” w ręce jako uhonorowanie dorobku Grahama Mastertona.

Graham MAsterton - dziennikarz i pisarz

Graham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 roku w Edynburgu. Po ukończeniu szkolenia dziennikarskiego zajął się wydawaniem magazynu dla mężczyzn “Mayfair”. Jako zaledwie dwudziestoczterolatek stał się redaktorem naczelnym czasopism “Penthouse” oraz “Penthouse Forum”. Swój pierwszy horror literacki, zatytułowany “Manitou”, Masterton opublikował w 1976 roku. Ta opowieść o indiańskim szamanie, który ponownie rodzi się w obecnych czasach, by zemścić się na białym człowieku, szybko stała się bestsellerem. Już dwa lata później została ona zekranizowana i do dziś cieszy się uznaniem. Od chwili swojego debiutu Graham Masterton stworzył wiele kultowych i uznanych horrorów oraz powieści grozy. Za “Kostnicę” otrzymał nagrodę Special Edgar przyznawaną przez Mystery Writers of America. To historia rozgrywająca się w Wydziale Sanitarno-Epidemiologicznym w San Francisco. Pewnego dnia pojawia się w nim pewien starszy pan, który twierdzi, że jego dom oddycha. Niedługo później do szpitala trafia młody mężczyzna, który także oddycha w ten sam dziwny sposób, a zaraz po nim inny, nieludzko okaleczony. Pracująca w księgarni Jane Torresino zaczyna myśleć, że wszystkie te zdarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Wszystko zaczyna dziać się coraz szybciej, gdy do miasta przybywa szaman, by podjąć się wyzwania demonów…

Wyróżnienia dla powieści Grahama Mastertona

Zwierciadło Piekieł” Grahama Mastertona zostało uhonorowane przez West Cost Review of Books Srebrnym Medalem. Powieść ta opowiada o mieszkającym w Hollywood scenarzyście Martinie Williamsie, który jest absolutnym bankrutem. Pewnego dnia trafia jednak na lustro, które kiedyś wisiało w domu małoletniej gwiazdy filmowej z lat 30. i bez zastanowienia je kupuje. Małego Booflusa, byłego właściciela zwierciadła, utalentowanego aktora, zaszlachtowała i pocięła na kawałki jego własna babcia. Historia ta stanowi jedną z dawnych obsesji Martina, nie może więc odmówić sobie tego zakupu. Z czasem odkrywa jednak, że przedmiot ten był także bezpośrednim świadkiem śmierci Booflusa i stanowi portal do równoległego świata. Kiedy więc pewnego dnia ginie wnuk gospodarza scenarzysty, Martin ma pewność, że lustro było w to zamieszane. Tylko jak wydostać chłopca z piekła…? Jedna z powieści Grahama Mastertona rozgrywa się w kanałach ściekowych Warszawy - “Dziecko ciemności” zostało wyróżnione jako najlepsza powieść z gatunku horror przez Science Fiction Chronicle.

Seria “Manitou”

Kariera literacka Grahama Mastertona rozpoczęła się wraz z powieścią “Manitou”, która stała się później także pierwszym tomem cyklu o tej samej nazwie. Na serię "Manitou" składa się sześć powieści - są to: “Manitou”, “Zemsta Manitou”, “Duch zagłady”, “Wnikający duch”, “Krew Manitou”, “Armagedon” oraz “Infekcja”. W Polsce zostały one wydane nakładem Wydawnictwa Albatros oraz Wydawnictwa REBIS. Kiedy na karku Karen Tandy pojawia się nietypowy guz, kobieta decyduje się na zabieg jego usunięcia. Jednak to zapoczątkowuje serię niespodziewanych wydarzeń - w jej ciele budzi się XVII-wieczny indiański szaman, który pała żądzą zemsty, przez co nowojorski szpital staje się polem bitwy, która może zdecydować o przyszłości ludzkości… Niepokonany czarownik Misquamacus pojawia się także w kolejnych częściach cyklu autorstwa Grahama Mastertona, które możecie znaleźć na Woblink.

Horrory Grahama Mastertona w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was wiele dzieł z bogatego dorobku literackiego Grahama Mastertona. Wśród nich takie tytuły jak: “Sabat czarownic”, “Czerwone światło hańby”, “Rytuał”, “Martwi za życia”, “Tańczące martwe dziewczynki” czy “Dom stu szeptów”. Znajdziecie je tutaj jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.