Henryk Sienkiewicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Latarnik, Ebook | Henryk Sienkiewicz

    Skawiński, polski emigrant polityczny, przybywa w latach 70. XIX wieku do Aspinwall. Ma tu objąć posadę latarnika. Jest zmęczony życiem, które obfitowało w przygody. Walczył w wielu wojnach i powstaniach, m.in. w powstaniu listopadowym w Polsce i wojnie secesyjnej. Podejmował się też wielu zawodów, był m.in. harpunnikiem, poszukiwaczem diamentów, prowadził fabrykę cygar. Wszystkie te stanowiska tracił w tajemniczych okolicznościach, sam sobie tłumaczył to prześladującym go p...

    Promocja
    okładka Bez dogmatu, Ebook | Henryk Sienkiewicz

    Leon Płoszowski pochodzi z bogatej szlacheckiej rodziny. Jest to człowiek inteligentny, utalentowany i wszechstronnie wykształcony. Nie może jednak znaleźć miejsca w życiu. Upływa mu ono bezproduktywnie na rozrywkach, bywaniu w towarzystwie i podróżach po Europie. W swoim dzienniku nieustannie analizuje własne postępowanie i przeżycia. Niespodziewanie poznaje piękną Anielkę. Zakochuje się w niej i zaczyna zabiegać o jej względy. Kobieta odwzajemnia jego uczucie. Leon nie sk...

Henryk Sienkiewicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Henryk Sienkiewicz to pierwszy polski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był cenionym pisarzem, dziennikarzem i korespondentem. Jest autorem m.in. monumentalnej Trylogii („Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski” i „Potop”), „Quo Vadis” i „Krzyżaków” – powieści, które znajdują się w kanonie polskiej literatury.

Najpoczytniejszy polski pisarz

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raport z badań dotyczących czytelnictwa w Polsce. W trakcie badań sprawdza się, po książki których pisarzy i pisarek czytelnicy sięgają najchętniej. Od lat najczęściej wymieniani są Stephen King, Danielle Steel i Dan Brown. Do 2017 roku na pierwszym miejscu znajdował się jednak polski pisarz – Henryk Sienkiewicz. Mimo że od trzech lat ustępuje Stephenowi Kingowi, to nadal należy do najchętniej czytanych pisarzy w Polsce.

Dorobek Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz napisał 12 powieści, a także ponad 20 nowel i opowiadań. Większość z nich stanowią powieści historyczne, które pisał „ku pokrzepieniu serc”. Sienkiewicz urodził się, gdy Polska była pod zaborami i nigdy nie doczekał niepodległości Rzeczypospolitej.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury dla Henryka Sienkiewicza

W 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Był pierwszym polskim pisarzem i drugim Polakiem, który otrzymał to ważne wyróżnienie. Akademia Szwedzka w oficjalnym stanowisku uzasadniała przyznanie Polakowi Nobla „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W pustyni i w puszczy”, „Sachem”, „Krzyżacy”, „Potop” i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Wszystkie te tytuły w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.