Majówkowy Maraton Czytelniczy

Henryk Sienkiewicz Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Henryk Sienkiewicz Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Henryk Sienkiewicz to pierwszy polski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był cenionym pisarzem, dziennikarzem i korespondentem. Jest autorem m.in. monumentalnej Trylogii („Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski” i „Potop”), „Quo Vadis” i „Krzyżaków” – powieści, które znajdują się w kanonie polskiej literatury.

Najpoczytniejszy polski pisarz

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raport z badań dotyczących czytelnictwa w Polsce. W trakcie badań sprawdza się, po książki których pisarzy i pisarek czytelnicy sięgają najchętniej. Od lat najczęściej wymieniani są Stephen King, Danielle Steel i Dan Brown. Do 2017 roku na pierwszym miejscu znajdował się jednak polski pisarz – Henryk Sienkiewicz. Mimo że od trzech lat ustępuje Stephenowi Kingowi, to nadal należy do najchętniej czytanych pisarzy w Polsce.

Dorobek Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz napisał 12 powieści, a także ponad 20 nowel i opowiadań. Większość z nich stanowią powieści historyczne, które pisał „ku pokrzepieniu serc”. Sienkiewicz urodził się, gdy Polska była pod zaborami i nigdy nie doczekał niepodległości Rzeczypospolitej.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury dla Henryka Sienkiewicza

W 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Był pierwszym polskim pisarzem i drugim Polakiem, który otrzymał to ważne wyróżnienie. Akademia Szwedzka w oficjalnym stanowisku uzasadniała przyznanie Polakowi Nobla „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W pustyni i w puszczy”, „Sachem”, „Krzyżacy”, „Potop” i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Wszystkie te tytuły w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).