Henryk Sienkiewicz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Henryk Sienkiewicz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Henryk Sienkiewicz to pierwszy polski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był cenionym pisarzem, dziennikarzem i korespondentem. Jest autorem m.in. monumentalnej Trylogii („Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski” i „Potop”), „Quo Vadis” i „Krzyżaków” – powieści, które znajdują się w kanonie polskiej literatury.

Najpoczytniejszy polski pisarz

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raport z badań dotyczących czytelnictwa w Polsce. W trakcie badań sprawdza się, po książki których pisarzy i pisarek czytelnicy sięgają najchętniej. Od lat najczęściej wymieniani są Stephen King, Danielle Steel i Dan Brown. Do 2017 roku na pierwszym miejscu znajdował się jednak polski pisarz – Henryk Sienkiewicz. Mimo że od trzech lat ustępuje Stephenowi Kingowi, to nadal należy do najchętniej czytanych pisarzy w Polsce.

Dorobek Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz napisał 12 powieści, a także ponad 20 nowel i opowiadań. Większość z nich stanowią powieści historyczne, które pisał „ku pokrzepieniu serc”. Sienkiewicz urodził się, gdy Polska była pod zaborami i nigdy nie doczekał niepodległości Rzeczypospolitej.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury dla Henryka Sienkiewicza

W 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Był pierwszym polskim pisarzem i drugim Polakiem, który otrzymał to ważne wyróżnienie. Akademia Szwedzka w oficjalnym stanowisku uzasadniała przyznanie Polakowi Nobla „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W pustyni i w puszczy”, „Sachem”, „Krzyżacy”, „Potop” i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Wszystkie te tytuły w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.