Henryk Sienkiewicz Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Henryk Sienkiewicz Religia - książki, ebooki i audiobooki

Henryk Sienkiewicz to pierwszy polski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był cenionym pisarzem, dziennikarzem i korespondentem. Jest autorem m.in. monumentalnej Trylogii („Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski” i „Potop”), „Quo Vadis” i „Krzyżaków” – powieści, które znajdują się w kanonie polskiej literatury.

Najpoczytniejszy polski pisarz

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raport z badań dotyczących czytelnictwa w Polsce. W trakcie badań sprawdza się, po książki których pisarzy i pisarek czytelnicy sięgają najchętniej. Od lat najczęściej wymieniani są Stephen King, Danielle Steel i Dan Brown. Do 2017 roku na pierwszym miejscu znajdował się jednak polski pisarz – Henryk Sienkiewicz. Mimo że od trzech lat ustępuje Stephenowi Kingowi, to nadal należy do najchętniej czytanych pisarzy w Polsce.

Dorobek Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz napisał 12 powieści, a także ponad 20 nowel i opowiadań. Większość z nich stanowią powieści historyczne, które pisał „ku pokrzepieniu serc”. Sienkiewicz urodził się, gdy Polska była pod zaborami i nigdy nie doczekał niepodległości Rzeczypospolitej.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury dla Henryka Sienkiewicza

W 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Był pierwszym polskim pisarzem i drugim Polakiem, który otrzymał to ważne wyróżnienie. Akademia Szwedzka w oficjalnym stanowisku uzasadniała przyznanie Polakowi Nobla „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W pustyni i w puszczy”, „Sachem”, „Krzyżacy”, „Potop” i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Wszystkie te tytuły w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.