Jacek Piekiełko Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Piekiełko Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Piekiełko to polski pisarz młodego pokolenia, który tworzy przede wszystkim pełne napięcia kryminały, thrillery oraz powieści grozy. Znany jest z takich tytułów jak “Ciemne siły”, “Niewidoczni” czy “Wymazani”. Piekiełko jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Jego debiutanckie opowiadanie, “Czarny lęk pada”, zostało opublikowane w antologii “Dziedzictwo Manitou”. Poza tym publikował często w różnego typu czasopismach cyfrowych, a także antologiach czy takich czasopismach jak “OkoLica Strachu”, “Relacje-Interpretacje” oraz “Kronika Beskidzka”. Jacek Piekiełko jest laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne, zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2015 we Wrocławiu.

Książki Jacka Piekiełko z komisarzem Luboszem

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazały się dwie powieści Jacka Piekiełko - “Wymazani” oraz “Niewidoczni”. Ta pierwsza to trzymający w napięciu thriller, rozpoczynający się od historii Sylwii, córki komisarza Arkadiusza Lubosza. Dziewczyna bierze udział w konkursie organizowanym przez znane i szanowane wydawnictwo. Podczas jednej z jej nocnych wypraw staje się jednak coś niepojętego - Sylwia znika, a towarzyszący jej chłopak ucieka, pełen przerażenia. Trzy lata później dochodzi do wypadku samochodowego. Z jego miejsca ucieka kierowca, a na fotelach pasażerów policja znajduje trzy osoby, które od lat uznawane były za zaginione. Skąd wzięły się tak zupełnie obce sobie osoby? Dokąd jechały? I po co? Także w sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz będzie musiał zmierzyć się nie tylko z traumą po stracie córki, ale także z najtrudniejszym dochodzeniem w jego dotychczasowej karierze. By dociec prawdy, będzie musiał głęboko wejść w dramatyczne wydarzenia, w których plątaninie wydają się pojawiać coraz to nowe pytania, a żadnych odpowiedzi. “Niewidoczni” kontynuują rozpoczętą w “Wymazanych” historię komisarza. Wciąż niepogodzony z utratą córki policjant stopniowo pochłaniany jest przez alkohol i marazm. Dostaje jednak jeszcze jedną szansę, by wrócić do służby, a przy tym spróbować zmierzyć się z własnymi problemami. W sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz odkrywa, że tajemniczy oprawca zgotował horror wielu ludziom, w tym jego córce. Czy jednak niektórzy ludzie faktycznie mogą po prostu zniknąć?

“W złej wierze” jedna z najnowszych książek Jacka Piekiełko

Jedną z najnowszych książek Jacka Piekiełko jest wydane w 2021 roku “W złej wierze”. To historia Ernesta Doroszewskiego oraz jego żony, Marty. Ernest ma świetną pracę, a wraz z Martą mieszkają w malowniczym domu w Pszczynie. Czeka ich jeden z najważniejszych dni w życiu - narodziny dziecka. W drodze do szpitala dochodzi do usterki samochodu, ale pomoc oferuje na szczęście nieznany mężczyzna. Marta wsiada do jego samochodu i w tym momencie Ernest po raz ostatni widzi swoją żonę. W sprawę jej zaginięcia włącza się emerytowany profiler, który znajduje coraz więcej sprzeczności w zeznaniach świadków. Jest bardzo zdeterminowany, by ją rozwikłać - motywuje go jednak wcale nie chęć powrotu do służby, czy niewyjaśniona tajemnica. Marta jest bardzo podobna do jego ukochanej żony, która także zaginęła przed laty w niejasnych okolicznościach.

Te oraz inne powieści Jacka Piekiełko, takie jak “Biały Słoń” czy “Ciemne siły”, znajdziecie na Woblinku w dowolnej, wygodnej dla Was formie - ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.