Jakub Małecki Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jakub Małecki Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Jakub Małecki to polski tłumacz i pisarz młodego pokolenia. Obecnie w swoim dorobku literackim ma dwanaście książek. Jego najpopularniejszymi powieściami są bestsellerowe „Ślady”, „Dygot” oraz „Rdza”. Początkowo jego twórczość była zaliczana do nurtu fantastyki, jednak obecnie pisze książki należące do literatury obyczajowej. Ukończył poznańską Akademię Ekonomiczną, jest tłumaczem literatury z języka angielskiego. Publikował w takich magazynach jak „Przekrój”, „Newsweek”, „Angora”, „Znak”, „Polityka”, „Nowa Fantastyka” oraz „Tygodnik Powszechny”.

Literacki debiut

Jakub Małecki zadebiutował w 2007 roku na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror” opowiadaniem „Dłonie”. Kolejne teksty jego autorstwa trafiły do „Nowej Fantastyki” i „Magazynu Fantastycznego”. Pierwszą książkę ‒ „Błędy” ‒ opublikował w 2018 roku. Na „Błędy” składa się kilka opowiadań, w których autor żongluje na przemian horrorem i fantastyką.

Bestsellerowe książki Jakuba Małeckiego

Jedną z najpopularniejszych powieści autora jest „Dygot”. To ballada o okrucieństwie i pięknie polskiej prowincji. Całość naznaczona jest wstrząsającą tajemnicą. Małecki, łącząc groteskę z realizmem magicznym, opowiada historię polskiej wsi od czasów przedwojennych, przez PRL, aż po współczesność. Kolejnym bestsellerowym tytułem pisarza jest „Rdza”, w której mamy do czynienia z historią przyjaźni poddanej wielkiej próbie. Warto zwrócić uwagę na „Ślady” ‒ książkę będącą zaskakującym kalejdoskopem życiorysów kilku osób, „Horyzont” opowiadający o tęsknocie, odwadze i przyjaźni oraz na subtelną, emocjonującą powieść „Nikt nie idzie”.

Pozostałe książki Jakuba Małeckiego to „Błędy”, „Przemytnik cudu”, „Zaksięgowani”, „Dżozef”, „W odbiciu”, „Odwrotniak” oraz „Historie podniebne”.

Święto ognia

„Święto ognia” jest najnowszą książką Jakuba Małeckiego. To kameralna powieść o przekraczaniu granic, a także cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Autor pisze o konfrontacji z niemożliwym i zachłanności życia. Każdy z wykreowanych przez niego bohaterów stara się po swojemu obłaskawić przeszłość. Łucja ucieka w balet, Natka obserwuje świat przez okno i niekiedy „przenosi” się w innych ludzi, a ich ojciec ucieka w jedyne miejsce, w którym czuje, że żyje.

Nagrody i nominacje

Opowiadanie Jakub Małeckiego „Za godzinę powinna tu być” zostało nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2009 rok. Trzy lata później został uhonorowany nagrodą Śląkfa w kategorii Twórca Roku. Za tłumaczenie „Listów niezapomnianych” na język polski otrzymał Nagrodę Literacką „Magazynu Literackiego Książki”. Jego powieść „Dygot” została nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej i do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Za ten tytuł Małecki otrzymał też Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Z kolei za „Ślady” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. W 2017 roku Jakub Małecki został laureatem stypendium Młoda Polska, które jest przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książki Jakuba Małeckiego znajdziecie na Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.