Jean-Jacques Sempé Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jean-Jacques Sempé Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Jean-Jacques Sempé to francuski rysownik i ilustrator, znany przede wszystkim jako autor ilustracji do książek autorstwa René Goscinny’ego o Mikołajku. To jeden z największych współczesnych francuskich rysowników.

Jean-Jacques Sempé – kariera

Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 roku w Bordeaux. Nie był najlepszym uczniem, a za brak dyscypliny został wydalony z tamtejszego liceum. W swoim życiu próbował się w wielu zawodach. Był na przykład gońcem biurowym, wychowawcą na koloniach dla dzieci czy pomocnikiem u dostawcy win. Jean-Jacques Sempé wstąpił do wojska na ochotnika i wyjechał do Paryża. Swój pierwszy rysunek sprzedał pewnemu dziennikarzowi czasopisma „Sud-Quest” w 1951 roku. Pięć lat później zadebiutował we francuskim tygodniku ilustrowanym „Paris Match”. Jean-Jacques Sempé publikował także w takich czasopismach jak „Punch”, „L’Express” oraz „New York Times”. Pierwszy tom opowiadań o Mikołajku, które napisał René Goscinny, Sempé zilustrował w roku 1960. Od tego czasu jego charakterystyczna kreska jest nieodłącznym elementem tych niezmiennie popularnych książek dla młodszych czytelników, a Mikołajek przyniósł mu największą sławę. Inne książki, w których można znaleźć w Polsce ilustracje autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego to „Historia pana Sommera”, „Błędne ogniki i grzyby atomowe”, a także „Katarzynka”. Wydawane są także albumy z jego dziełami. Pierwszy tom ukazał się w roku 1962 i zatytułowany był „Rien n’est simple” („Nic nie jest proste”).

Dzieła autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku, do której treść napisał René Goscinny, a jedyne w swoim rodzaju ilustracje przygotował Jean-Jacques Sempé. Znajdziecie tu zarówno „Zimę Mikołajka”, jak i „Nieznane przygody Mikołajka” oraz „Mikołajek i Wielki Cyrk”, wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.