Joanna Lamparska Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Lamparska Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Lamparska to polska dziennikarka, dokumentalistka, a także podróżniczka i autorka reportaży historycznych oraz książek dotyczących tajemnic zabytków, przede wszystkim na Dolnym Śląsku. Swoją wiedzę zdobywa i poszerza w terenie. Bierze udział w akcjach poszukiwawczych oraz podróżuje, zgłębiając tajemnice zabytków. Jest dyrektorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, a także fundatorką Fundacji własnego imienia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”.

Joanna Lamparska – kariera

Joanna Lamparska urodziła się we Wrocławiu w 1966 roku. Ukończyła filologię klasyczną oraz archeologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeszcze w czasie studiów zaczęła pracować z dziennikiem „Słowo Polskie”, gdzie z czasem ukazało się wiele jej artykułów dotyczących tajemnic Dolnego Śląska. Później Lamparska prowadziła także poranne programy telewizyjne w TVP3 Wrocław, a w latach 2010-2013 współtworzyła program „Skarby nieodkryte” w TVP Polonia. W swojej karierze Joanna Lamparska była redaktorką naczelną miesięcznika „Odkrywca” oraz „Gazety Rycerskiej”, jej teksty pojawiają się także między innymi w czasopismach „National Geographic”, „Traveler” czy „Focus”. Lamparska działa także w innych mediach. W Radiu Wrocław współpracuje przy audiowizualnym projekcie Odkrywanie Dolnośląskich Tajemnic, prowadzi audycję „Pociąg do historii”, a także współtworzy programy tematyczne dla History Channel oraz Discovery. Dziennikarka pracowała także jako ekspertka oraz polska konsultantka podczas produkcji serialu dokumentalnego dotyczącego Złotego Pociągu, który powstał na History Channel. Nad tą sprawą współpracowała także z Travel Channel, CBS, Channel 4 i National Geographic Channel. To o kulisach poszukiwań Pociągu krąży jej bestsellerowa książka, „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, którą znajdziecie na Woblink jako książkę papierową.

„Ostatni świadek” Lamparskiej

Nakładem Wydawnictwa Znak w 2022 roku ukazała się książka Joanny Lamparskiej, zatytułowanaOstatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”. Opowiada ona o rzeczywistości końca II wojny światowej. W zimie 1945 roku Polacy przybywający na Dolny Śląsk odkrywają tam poniemieckie skarby. Dzieła sztuki, porcelana i biżuteria zamurowane zostały w ścianach domów i schowane w domowych skrytkach. Joanna Lamparska zabiera nas w podróż śladami poszukiwaczy, a na podstawie danych z archiwów odtwarza dramatyczne historie zbrodni, które dokonywane były dla zdobyczy, podąża śladami mafii handlującej dokumentami oficerów SS i rozmawia z potomkami „strażników skarbów”. Wchodzi do podziemnych pałaców i piwnic, by zobaczyć na własne oczy te miejsca, w których skrywane były dzieła sztuki. Bowiem wciąż nie odnaleziono ich wszystkich, a z czasem i „polska gorączka skarbów” zaczyna nabierać tempa. „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” Joanny Lamparskiej znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebooka.

Książki Joanny Lamparskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink, oprócz książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” oraz „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” czekają na Was także takie tytuły jak „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen” czy „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”. Czekają na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.