Joanna Lamparska Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Lamparska Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Lamparska to polska dziennikarka, dokumentalistka, a także podróżniczka i autorka reportaży historycznych oraz książek dotyczących tajemnic zabytków, przede wszystkim na Dolnym Śląsku. Swoją wiedzę zdobywa i poszerza w terenie. Bierze udział w akcjach poszukiwawczych oraz podróżuje, zgłębiając tajemnice zabytków. Jest dyrektorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, a także fundatorką Fundacji własnego imienia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”.

Joanna Lamparska – kariera

Joanna Lamparska urodziła się we Wrocławiu w 1966 roku. Ukończyła filologię klasyczną oraz archeologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeszcze w czasie studiów zaczęła pracować z dziennikiem „Słowo Polskie”, gdzie z czasem ukazało się wiele jej artykułów dotyczących tajemnic Dolnego Śląska. Później Lamparska prowadziła także poranne programy telewizyjne w TVP3 Wrocław, a w latach 2010-2013 współtworzyła program „Skarby nieodkryte” w TVP Polonia. W swojej karierze Joanna Lamparska była redaktorką naczelną miesięcznika „Odkrywca” oraz „Gazety Rycerskiej”, jej teksty pojawiają się także między innymi w czasopismach „National Geographic”, „Traveler” czy „Focus”. Lamparska działa także w innych mediach. W Radiu Wrocław współpracuje przy audiowizualnym projekcie Odkrywanie Dolnośląskich Tajemnic, prowadzi audycję „Pociąg do historii”, a także współtworzy programy tematyczne dla History Channel oraz Discovery. Dziennikarka pracowała także jako ekspertka oraz polska konsultantka podczas produkcji serialu dokumentalnego dotyczącego Złotego Pociągu, który powstał na History Channel. Nad tą sprawą współpracowała także z Travel Channel, CBS, Channel 4 i National Geographic Channel. To o kulisach poszukiwań Pociągu krąży jej bestsellerowa książka, „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, którą znajdziecie na Woblink jako książkę papierową.

„Ostatni świadek” Lamparskiej

Nakładem Wydawnictwa Znak w 2022 roku ukazała się książka Joanny Lamparskiej, zatytułowanaOstatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”. Opowiada ona o rzeczywistości końca II wojny światowej. W zimie 1945 roku Polacy przybywający na Dolny Śląsk odkrywają tam poniemieckie skarby. Dzieła sztuki, porcelana i biżuteria zamurowane zostały w ścianach domów i schowane w domowych skrytkach. Joanna Lamparska zabiera nas w podróż śladami poszukiwaczy, a na podstawie danych z archiwów odtwarza dramatyczne historie zbrodni, które dokonywane były dla zdobyczy, podąża śladami mafii handlującej dokumentami oficerów SS i rozmawia z potomkami „strażników skarbów”. Wchodzi do podziemnych pałaców i piwnic, by zobaczyć na własne oczy te miejsca, w których skrywane były dzieła sztuki. Bowiem wciąż nie odnaleziono ich wszystkich, a z czasem i „polska gorączka skarbów” zaczyna nabierać tempa. „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” Joanny Lamparskiej znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebooka.

Książki Joanny Lamparskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink, oprócz książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” oraz „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” czekają na Was także takie tytuły jak „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen” czy „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”. Czekają na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.