John Flanagan Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

John Flanagan Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

John Flanagan to popularny australijski pisarz, autor bestsellerowych powieści młodzieżowych. Jego książki sprzedały się w milionach egzemplarzy w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Często, zaraz po premierze, pojawiają się na liście bestsellerów „New York Timesa”, z której nie znikają przez tygodnie. Międzynarodową popularność przyniosła mu, osadzona w fantastycznym świecie, seria powieści młodzieżowych „Zwiadowcy”. W 2008 roku za książkę “Okup za Eraka” wygrał Australian Book Publishers Association's of the Year dla dzieci starszych i młodszych.

Copywriter i twórca serialu

John Flanagan przyszedł na świat 22 maja 1944 roku w Sydney. Wychowywał się na przedmieściach Clovelly. Od dziecka chciał pisać, jednak droga do zrealizowania marzenia zajęła mu wiele lat. Zanim został autorem bestsellerowych powieści dla młodzieży, pracował w agencji reklamowej. Jego satyryczny wierszyk opisujący jednego z członków zespołu przyciągnął uwagę szefostwa. Jeden z przełożonych dostrzegł lekkość pióra autora i uznał, że we Flanagana warto zainwestować. W konsekwencji zaoferowano mu możliwość dołączenia do grona copywriterów. Przez około 20 lat pisał spoty i scenariusze do reklam. Pracował również w telewizji, gdzie brał udział w tworzeniu popularnego, wyświetlanego przez 8 lat sitcomu „Hi Dad!”.

Jedną z jego pasji jest łucznictwo. Obecnie mieszka z żoną na przedmieściach Sydney, w Manly w Nowej Południowej Walii. Ma trójkę dzieci, czwórkę wnuków i pieska Ebony.

Bestsellerowy cykl „Zwiadowcy” Johna Flanagana

„Zwiadowcy” to bestsellerowy cykl powieści fantasy dla młodzieży, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym, przypominającym średniowiecze, świecie. Głównym wątkiem fabularnym serii są przygody Willa, sieroty nie znającej swoich rodziców. Ze względu na wątłą budowę ciała Mistrzowie Szkoły Rycerskiej odrzucają go w Dniu wyboru. Chłopiec trafia pod opiekę zwiadowcy Halta, który jest jednym ze strażników porządku w rządzonym przez króla Duncana królestwie Araluen. Od tego momentu czytelnicy mogą śledzić losy Willa, pełne pościgów, bitew, a także być świadkami jego pierwszej miłości. Na kartach kilkunastu tomów główny bohater dojrzewa, staje się zwiadowcą, poznaje prawdę o rodzinie i swoim pochodzeniu.

Flanagan zaczął pisać „Zwiadowców” jako serię króciutkich opowiadań, aby zachęcić do czytania swojego syna Michaela. To właśnie na Michaelu wzorował głównego bohatera cyklu. Dopiero po jakimś czasie pomyślał, że z opowiadań mógłby napisać książkę, a nawet cały cykl. Książką otwierającą cały cykl są „Ruiny Gorlanu”. Została wydana w 2004 roku, gdy autor miał 60 lat. Czytelnicy poznają w niej Willa i małomównego Halta. Ich znajomość i przystanie Willa do owianych legendą zwiadowców stanie się początkiem serii przygód i prawdziwej przyjaźni.

Dotychczas w ramach cyklu ukazało się piętnaście powieści: „Ruiny Gorlanu”, „Płonący most”, „Ziemia skuta lodem”, „Bitwa o Skandię”, „Czarnoksiężnik z Północy”, „Oblężenie Macindaw”, „Okup za Eraka”, „Królowie Clonmelu”, „Halt w niebezpieczeństwie”, „Cesarz Nihon-Ja”, „Zaginione historie”, „Królewski zwiadowca”, „Klan Czerwonego Lisa”, „Pojedynek w Araluenie” i „Zaginiony książę”. Dodatkowo John Flanagan napisał jeszcze dwa prequele „Wczesne lata. Turniej w Gorlanie” oraz „Wczesne lata. Tom 2 Bitwa na wrzosowiskach”.

Wszystkie powieści z cyklu „Zwiadowcy” zostały wydane na polskim rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Jaguar. Seria cieszy się ogromną popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej (ebook i audiobook).

Drużyna

„Drużyna” jest spin-offem „Zwiadowców”, a jej akcja rozgrywa się w świecie znanym z bestsellerów Flanagana. Seria na ten moment liczy osiem tytułów: „Wyrzutki”, „Najeźdźcy”, „Pościg”, „Niewolnicy z Socorro”, „Góra Skorpiona”, „Nieznany Ląd”, „Kaldera”, „Powrót Temudżeinów”.

Pierwsza część, „Wyrzutków” jest opowieścią o przyjaźni, dojrzewaniu i trudnościach, z jakimi mierzą się młodzi ludzie. Skandia to kraj, gdzie ludzie znają tylko jeden sposób na to, aby chłopiec stał się wojownikiem. Młodzieńcy zostają podzieleni na grupy i wysłani na wyprawę. Uczą się sztuki przetrwania, walki i żeglarstwa. Tylko jedna grupa może wrócić z wyprawy zwycięsko. Hal Mikkelson, syn cenionego skandyjskiego wojownika, nie odziedziczył postury po ojcu. Jest wątły, inni ludzie postrzegają go jako słabego. Kiedy staje na czele jednej z drużyn, która złożona jest z podobnych mu wyrzutków czuje, że czeka go ciężka walka. Jednak po swojej stronie ma spryt, hart ducha i przyjaciół.

Trzytomowy cykl książek Flanagana - A Jesse Parker Mystery

Oprócz „Zwiadowców” i „Drużyny” Flanagan stworzył także trzytomowy cykl „A Jesse Parker Mystery”, w ramach którego ukazały się następujące tytuły: „Storm Peak”, „Avalanche Pass” oraz „Avalanche Pass 2”. Żadna książka z serii nie została przetłumaczona na język polski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Johna Flanagana w formie ebooków, audiobooków i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

W powieści obyczajowej spotkacie wzloty i upadki, miłość i rozpacz, radość i gniew, sukcesy i porażki... tak jak w prawdziwym życiu. Na Woblink znajdziecie historię dla każdego - zarówno romanse (jak dzieła Danielle Steel czy Julii Quinn z serii o Bridgertonach), jak i dzieła historyczne (jak sagi autorstwa Joanny Jax), powieści obyczajowe zagraniczne i polskie, a wśród nich zarówno wielowątkowe historie, jak i lekkie powieści idealne do przeczytania w jeden wieczór. Kategoria powieści obyczajowej pełna jest wyjątkowych tytułów - sprawdźcie sami!

O powieści obyczajowej słów kilka

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej, a książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów, ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Gatunek ten odznacza się także dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu.

Jakie są cechy powieści obyczajowej?

Jej podstawy ukształtowały się w pozytywizmie, epoce szczególnego zainteresowania codziennym życiem zwykłych ludzi i społeczności. Autorzy literatury obyczajowej starali się jak najwierniej przedstawić ówczesne realia. Cechami książki obyczajowej były więc przede wszystkim realizm oraz skupienie na ukazaniu problemów ekonomicznych, społecznych czy światopoglądowych. Rozwój powieści społeczno-obyczajowej uznaje się za jeden z najważniejszych etapów w historii rozwoju prozy. Współcześnie kategoria powieści obyczajowej wciąż skupia się przede wszystkim na dziełach wiernie odzwierciedlających realia życia bohaterów, jednak w dziełach z tego gatunku literatury znajdziemy także wiele innych ważnych wątków. Obok sięgających do rzeczywistego świata opisów pewnych grup społecznych, środowisk i poszczególnych ludzi znajdziemy tu także dzieła z pogranicza fikcji historycznej, romansu czy kryminału. Polecamy chociażby dzieła Charlotte Link, w tym jej sagę historyczną składającą się z tomów "Czas burz", "Dziki łubin" oraz "Niespokojne niebo". Ta bestsellerowa autorka powieści obyczajowych ma na swoim koncie wiele wartościowych dzieł - na Woblink czekają na Was chociażby jej audiobooki "Bez winy" czy "Poszukiwanie".

Co znajdziecie w kategorii powieść obyczajowa?

W kategorii „powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink znajdziecie takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili - powieść napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin - powieść dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie oraz o nadużycia wobec kobiet, a także poruszającą i inspirującą opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato”. „Na plaży Chesil” Iana McEwana jest z kolei złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.

Współczesne historie z gatunku powieści obyczajowej często skupiają się na silnych postaciach kobiecych - spotkacie je chociażby w "Pani Churchill" lub "Pani Einstein" Marie Benedict, a także w "Życiu Violette" Valerie Perrin czy u mistrza romantycznych historii Nicholasa Sparksa w powieści "Jedno życzenie". Wśród najlepszych książek obyczajowych wymienia się również tytuły autorstwa Jojo Moyes, takie jak "Ostatni list od kochanka", "Zakazany owoc" czy "Światło w środku nocy".

W polskiej literaturze obyczajowej dużą popularnością cieszy się między innymi Magdalena Witkiewicz. Większość jej dzieł to pełne humoru, lekkie powieści romantyczno-obyczajowe. Sięgnijcie chociażby po "Czereśnie zawsze muszą być dwie", "Moralność Pani Piontek" lub "Panny roztropne", które czekają na Was na Woblink także jako ebooki. Chętnie czytane polskie książki obyczajowe pisze także Agnieszka Lingas-Łoniewska (seria "Szukaj mnie wśród lawendy" lub autonomiczna powieść "Molly"). Warto zwrócić uwagę także na twórczość Idy Żmijewskiej i jej cykl powieści społeczno-obyczajowych "Warszawianka", w którym oprócz tomu pod tym samym tytułem znajdziecie także dzieła "Gdy zgasną światła" oraz "Od zmierzchu do świtu".

Miłośnikom współczesnych historii poruszających bliskie nam obecnie problemy polecamy na przykład "Nie jesteś sama, Meredith" Claire Alexander, empatyczną prozę o zmaganiach z własnymi lękami i traumami. Szukajcie ich na Woblink między innymi w formacie ebooka!

Popularni autorzy książek obyczajowych

Nie sposób wymienić wszystkich popularnych autorów książek obyczajowych. Postaramy się jednak pomóc Wam wybrać spośród tej niezwykle przyjemnej mnogości tytułów! Może skusi Was "Miłość i inne obsesje" Liane Moriarty, znanej autorki dzieł "Wielkie kłamstewka" albo "Dziewięcioro nieznajomych"? To historia miłosna, którą czyta się jak thriller! A może nieco lżejsze w tonie polskie książki obyczajowe "Znachorka" Małgorzaty Starosty, "Domek nad potokiem" Katarzyny Michalak czy "Igrając z pokusą" Ewy Maciejczuk, opowieść o skomplikowanej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi, których różni bardzo wiele, ale łączy biuro i potrzeba miłości.

Z kolei "Maybe Now. Maybe Not" Colleen Hoover to połączenie dwóch wyjątkowych historii, w ramach których pojawia się wiele pytań - czy miłość faktycznie zjawia się często tam, gdzie już nikt na nią nie czeka? Czy warto zaryzykować dla niej wszystko? I czy należy to zrobić właśnie teraz? Dla ludzi szukających w książkach wyciszenia (a wiemy, że jest nas tutaj sporo) polecamy "Kuchnię książek" Kim Jee Hye. Pewnego dnia życie Yujin zmienia się całkowicie, a dziewczyna postanawia zrezygnować z życia w wielkim mieście i założyć wyjątkową księgarnię - "Kuchnię książek". Kto z nas nie chciałby się w niej znaleźć? My na pewno! Zresztą sami sprawdźcie, jaka siła drzemie w literaturze, sięgając po te wyjątkowe historie obyczajowe w postaci książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf), które znajdziecie na Woblink!

Bestsellerowa powieść obyczajowa w księgarni Woblink

Bohaterowie powieści obyczajowych doświadczają emocji, które sami doskonale znamy z własnego życia - a równocześnie przecież tak często wydarza się w ich codzienności coś, co nam samym nigdy nie przyszłoby do głowy! To połączenie jest zasadniczo definicją powieści obyczajowej! Najlepsze książki obyczajowe, takie jak ebook "Tego ci nie powiedziałam" Kelly Rimmer, "Najważniejsze to przeżyć" Ałbeny Grabowskiej czy "Strażniczka spalonych książek" Brianny Labuskes ukazują codzienność bohaterów w niecodziennych sytuacjach. Joanna Balicka w swoim "Poemacie letniej tęsknoty" zderza losy dwójki bohaterów pochodzących z zupełnie innych światów, których rodzącemu się uczuciu zdecydowanie sprzeciwia się ich otoczenie. Z kolei "Zdejmij z nieba księżyc" Kristan Higgins to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują momentami trudnej i bolesnej, ale także pełnej wzruszeń i miłości historii ostatecznie podnoszącej na duchu i dającej nadzieję.

Gatunek powieści obyczajowej ma wiele do zaoferowania - skorzystajcie z naszych sugestii, by zanurzyć się w ten wyjątkowy świat! Wyjątkowe historie obyczajowe czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf).