Wirtualne Targi

Katarzyna Kilczuk Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pan Koala nie pochwala straszenia, Książka | Katarzyna Kilczuk

    Pan Koala mieszka w zoo wraz z innymi zwierzętami – żyrafami, pszczołami, flamingami i pandami.

    Do zoo przychodzą dzieci, które czasami trochę psocą, więc Pan Koala pokazuje im, że pewnych rzeczy robić nie należy. W tej niepozornej książeczce znajdziecie ciekawą historię, zabawne ilustracje, zagadki i zadania do wspólnej zabawy.

    Promocja
    okładka Przygoda Wielka, Książka | Katarzyna Kilczuk

    Rodzice wysyłają Michała na okres wakacji do jego cioci, która mieszka na wsi. Jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwy, bo nie potrafi sobie wyobrazić dobrze spędzonego czasu bez swojego komputera i dostępu do szybkiego Internetu.

    Chłopiec czuje też, że rodzice chcą się go po prostu pozbyć. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, otworzyć na nowe znajomości i odkryć, dlaczego smutni rodzice wywieźli go tak daleko na całe wakacje.

    Promocja
    okładka Potworna sprawa, Książka | Katarzyna Kilczuk

    – Lucek, poczekaj! – zawołała. – Czy ty chcesz, żebym szukała z tobą jakiegoś potwora? Przecież my nie jesteśmy rycerzami. Wiem, że twój tata się na nich zna, ale ja się boję! One są straszne! – A widziałaś jakiegoś? – Nie, ale mama mówiła…– …że są niebezpieczne i atakują ludzi – dokończył zdanie Lucek. – Mówiłaś mi to już ze sto tysięcy razy. Nie to nie! Idę sam. Ojciec Lucka, badacz potworów zostaje niesłusznie aresztowany przez wojska króla. Chłopiec chce go uwolnić. Ru...

    Promocja
    okładka Pan Koala nie pochwala śmiecenia, Książka | Katarzyna Kilczuk

    To seria książek dla dzieci w wieku 2-4 lat. Miś koala mieszka w zoo i obserwuje odwiedzające go dzieci. Jeśli ich zachowania są krzywdzące dla innych lub nawet niebezpieczne, miś koala stara się im to wytłumaczyć.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.