Katarzyna Michalak Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Michalak Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Michalak – polska autorka bestsellerowych powieści obyczajowych

Katarzyna Michalak to autorka, o której bez wahania można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek. Jej książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów, a według raportu TNS z 2015 roku o stanie czytelnictwa w Polsce jej dzieła były najczęściej czytane przez badanych z grupy tzw. czytelników intensywnych, czyli osób, które sięgają po 7 lub więcej książek w roku.

Autorka zdominowała przede wszystkim rynek powieści obyczajowej, jednak wszechstronność zainteresowań pozwoliła jej także na spróbowanie swoich sił w powieści sensacyjnej, erotycznej i fantastycznej. Powieść obyczajowa w jej wydaniu jest utrzymana w klimatycznej aurze miłości, rodzinnej atmosfery i spokoju. Fabuła jest wartka i wciągającą, a bohaterowie wiarygodni, przez co łatwo się z nimi utożsamić. Katarzyna Michalak z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, dlatego też w jej powieściach bohaterom często towarzyszą zwierzęta.

Katarzyna Michalak – po szczeblach kariery

Katarzyna Michalak zadebiutowała w 2008 roku powieścią „Poczekajka”, która szybko okazała się jedną z najlepiej sprzedających się książek tego roku. Opowiada ona historię Patrycji, młodej doktor weterynarii, która kocha dwie rzeczy - pomaganie wszystkim żywym stworzeniom oraz magię. To właśnie tą drugą wypełnia po brzegi swoją kawalerkę i stara się zapomnieć o samotności. Patrycja marzy bowiem o prawdziwej miłości, ale skąd ma wiedzieć, jak ją odnaleźć…? Odpowiedź na to pytanie niespodziewanie przynosi spotkanie z kręgiem czarownic podczas jednego z sabatów. Nie jest to jednak jednoznaczna wskazówka, brzmi bowiem tak: „Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego”. Patrycja wyrusza więc w pogoń za marzeniem do cichej wsi zwanej Poczekajką, gdzie wszystko może się zdarzyć… „Poczekajka” Katarzyny Michalak jest pierwszą częścią cyklu „Słoneczna trylogia” - kolejne jej tomy to „Zachcianek”, „Zmyślona” oraz „Sekretnik”.

Następne lata przyniosły pomysły na nowe utwory, dzięki czemu kariera zawodowa Katarzyny Michalak nie zwalniała tempa. Kolejne cykle powieściowe to: seria owocowa, w skład której wchodzą takie tytuły jak „Rok w Poziomce” i „Lato w Jagódce”, „Powrót do Poziomki” oraz „Spełnienia marzeń!”, seria kwiatowa z tytułami „Ogród Kamili”, „Zacisze Gosi” i i „Przystań Julii”, seria z tulipanem – „Mistrz”, „Czarny Książę” i „Zemsta”, seria z czarnym kotem („Nadzieja”, „Bezdomna” i „Nie oddam dzieci!”), oraz leśna trylogia, na którą składają się powieści „Leśna polana” i „Czerwień jarzębin” oraz – „Błękitne sny”.

Katarzyna Michalak - seria mazurska

Jednym z najpopularniejszych cykli powieści autorstwa Katarzyny Michalak jest jej seria mazurska, na którą składa się sześć tomów. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Gwiazdka z nieba”, opowiada dramatyczną historię Nataniela, który nie ma już nic poza wolnością. Mężczyzna potrafi cieszyć się swoim życiem, choć w przeszłości uległ groźnemu wypadkowi, później zmarła jego ukochana mama, a on sam stracił dach nad głową. Ruszył więc przed siebie i tak dotarł do zagubionej wśród mazurskich lasów wioski Senna, w której miał zatrzymać się tylko na chwilę. W małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora Nataniel nie przejmował się plotkami o tym, że zgodnie z lokalną legendą, jeśli tam zamieszka, straci wszystko, co kocha. Co jeszcze bowiem mógłby stracić, jeśli nie ma nic? Tej zimy los jednak w końcu postanowił nagrodzić jego szlachetne serce i dobrą duszę. Po "Gwiazdce z nieba” w serii mazurskiej znalazły się takie tomy jak: „Promyk słońca”, „Kropla nadziei”, „Trzy życzenia”, „Uśmiech losu” oraz „Najpiękniejszy sen”.

„Piastunka róż” Katarzyny Michalak

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak JednymSłowem ukazała się niezwiązana z żadnym cyklem powieść autorstwa Katarzyny Michalak zatytułowana „Piastunka róż”. Poznajemy w niej Florę, która w pewnym momencie przestała wychodzić ze swojego pokoju i była zdana jedynie na swoją siostrę. Ostatnią jej radością był mały krzaczek róży, który widziała za oknem i który niestrudzenie walczył o promienie słońca. Flora sama podjęła decyzję o całkowitej samotności. Inni ludzie przerażali ją najbardziej na świecie - zwłaszcza po tym, co przydarzyło się jej siedem lat wcześniej… Gdyby więc nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odpowiedziałaby na ogłoszenie i zapomniałaby o marzeniu, by pielęgnować różany ogród przy jednym z nadmorskich dworków. Jej miłość do róż walczyła z przerażeniem - kogo też mogła spotkać w tym ogrodzie? Czy to aby nie będzie ktoś, kogo już wcześniej widziała, a o czym nie chciałaby nigdy więcej pamiętać…? A może jednak dwa poranione serca znajdą siebie nawzajem właśnie tam, przy krzaczkach róży?

Książki, ebooki i audiobooki Katarzyny Michalak w księgarni internetowej Woblink

Bogaty dorobek literacki Katarzyny Michalak znalazł uznanie szerokiego grona czytelniczek. Każda jej kolejna powieść jest przyjmowana entuzjastycznie. Szeroki wybór książek, audiobooków i ebooków Katarzyny Michalak czeka na ciebie w naszej księgarni. Sprawdź już teraz!

Polecamy także ebooki romanse dostępne w naszej ofercie.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!