Wirtualne Targi

Kazimierz Wolny-Zmorzyński Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Reportaż - między tradycją a postmodernizmem, Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński

    Bez przesady można powiedzieć, iż niniejsza książka stanowi szczególną pozycję w dorobku prof. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego, autora wielu znaczących monografii i artykułów poświęconych polskiemu i światowemu reportażowi oraz jego twórcom. Tym bowiem razem badacz jakże zwięźle, błyskotliwie, a zarazem rzeczowo zreasumował wcześniejsze – i nie tylko własne – rozpoznania o tym bodaj najważniejszym dziennikarskim gatunku, za główny punkt odniesienia i estetyczno-etyczny probi...

    Promocja
    okładka Zgrzeszyłem..., Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński

    Powieść o trudach i przeciwnościach losu, które można pokonać, o szczęściu, jakże ulotnym, desperacji i poszukiwaniach właściwej drogi. Bohater, naukowiec, w wypadku traci najbliższych, nie może się z tym pogodzić i rzuca w wir życia, szukając choćby złudnego ukojenia.

    Autorem powieści jest znany literaturoznawca, wykładowca i naukowiec, autor licznych książek naukowych oraz także powieści, prof. zw. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński.

    Promocja
    okładka Sekret Sabiny, Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński

    Niezwykła, poruszająca książka. A w tle choroba, miłość, walka i zwyczajne życie. Profesor zwyczajny, literaturoznawca pokazał, że można być nie tylko teoretykiem i naukowcem – ale i świetnym praktykiem, pisarzem z krwi i kości!

    Rekomendacja:
    prof. zw. dr hab. med. Andrzej Kulig
    dr Marek Perlikiewicz

    Promocja
    okładka Biblia a korzenie reportażu. Glosa do historii i teorii gatunku, Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński

    Biblia a korzenie reportażu. Glosa do historii i teorii gatunku - Wolny-Zmorzyński Kazimierz

    Promocja
    okładka Fotografia dziennikarska Teoria – praktyka – prawo, Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Ewa Nowińska, Gro

    W serii Akademickie warsztaty dziennikarskie ukazują się podręczniki akademickie, książki o charakterze monograficznym i warsztatowym, a także tłumaczenia ważnych zagranicznych publikacji z dziedziny mediów. Dzielimy się z Czytelnikami wiedzą o fotografii dziennikarskiej i jej odmianach, służymy radą i doświadczeniem zdobytym nie tylko w murach uniwersyteckich, ale także w terenie, w redakcji i sądzie, gdzie w tym ostatnim niejednokrotnie spotykają się zwaśnieni ludzie, by r...

    Promocja
    okładka Prasowe gatunki dziennikarskie, Książka | Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Andrz Kaliszewski

    Podręcznik do przedmiotu Gatunki dziennikarskie na studiach medioznawczych, kulturo-znawczych, politologicznych lub socjologicznych. Książka jest kontynuacją wcześniejszej bestsellerowej publikacji Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język autorstwa K. Wol-nego-Zmorzyńskiego, A. Kaliszewskiego oraz W. Furmana (Warszawa 2006, 2010). Obecne wydanie porządkuje wiedzę historyczną i teoretyczną w zakresie genologii dziennikarskiej, jest też nowym ujęciem wielu zagadnień omów...

    Promocja
    okładka Regionalne i lokalne środki przekazu, Książka | Janusz Adamowski, Kazimierz Wolny-Zmorzyński

    Regionalne i lokalne środki społecznego przekazu są szczególnie istotnym segmentem w przypadku zdecydowanej większości narodowych systemów medialnych. W wielu krajach, zwłaszcza zaś tych, które charakteryzuje wieloetniczny, wielonarodowościowy czy też wielowyznaniowy charakter struktury społecznej (jak np. USA), stanowią one wręcz podstawę ich medialnej struktury. Także w krajach hegemonicznych narodowościowo i etnicznie media masowe działające na poziomie innym, aniżeli ogól...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.