Ken Follett Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ken Follett Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Ken Follett to jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy brytyjskich, jest autorem bestsellerowych serii „Kingsbridge” i „Trylogii Stulecia”. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Słup ognia”, „Człowiek z Petersburga”, „Lot ćmy”, „Trójka” czy „Niebezpieczna fortuna”. Większość z nich wydało w Polsce wydawnictwo Albatros.

Najpopularniejsze książki Folletta

Jego najbardziej znaną książką są „Filary Ziemi”, które doczekały się dobrze przyjętej przez krytykę serialowej adaptacji. Książki Folletta sprzedały się w liczbie przeszło 200 milionów egzemplarzy, co plasuje go w czołówce najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Do tej pory napisał ponad 40 książek, a większość z nich zyskała status bestsellera. Follet jest też znany ze swojego zaangażowania w promocję czytelnictwa ‒ należy do kilku instytucji kulturalnych, m.in. do National Literacy Trust, Royal Society of Arts, Reading is Fundamental czy organizacji Dyslexia Action.

Ponieważ Follet nie mógł utrzymać się z dziennikarstwa, postanowił zacząć pisać powieści. Pierwsze teksty wydawał pod pseudonimami – Zachariasz Stone, Bernard L. Ross czy Martin Martinsen. W 1978 roku wydał pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem. „Igła” przyniosła mu sławę ‒ książka sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy i pozwoliła Folletowi na całkowite skupienie się na pisaniu. Trzy lata po premierze „Igły” powstała wysokobudżetowa ekranizacja w reżyserii Richarda Marquanda. W rolę główną wcielił się Donald Sutherland.

Nie bez powodu wymieniliśmy tutaj nazwisko Sutherlanda. Trzydzieści lat po premierze „Igły” aktor powrócił w kolejnej ekranizacji dzieła Folleta ‒ tym razem w serialowej odsłonie „Filarów ziemi”. Produkcja powstała na podstawie książki o tym samym tytule. „Filary ziemi” to pierwszy tom trylogii „Kingsbridge”, którego fabuła została osadzona w XII-wiecznej Wielkiej Brytanii. Powieść doczekała się nie tylko serialowej adaptacji, ale również zainspirowała twórców do stworzenia gry planszowej, musicalu i gry komputerowej.

Jego najnowsza powieść pt. „Nigdy” ukazała się w listopadzie 2021 roku. To elektryzujący thriller charakteryzujący się narracją znaną z jego książek historycznych. Efektem tego połączenia jest epicka, realistyczna, wnikliwa powieść, od której nie sposób się oderwać. Follet pisze o wielkich katastrofach zaczynających się od problemów początkowo uważanych za zbyt błahe, żeby się nimi w porę zająć. Szef chińskiego wywiadu stara się powstrzymać rząd swojego kraju przez starciem z Zachodem, amerykańska prezydent chce za wszelką cenę uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej, agenci CIA rozpracowują islamskich terrorystów w Afryce Północnej, młoda kobieta, chcąc zapewnić jakąkolwiek przyszłość swojemu dziecku, wyrusza w niebezpieczną podróż przez Saharę. Każdy z bohaterów podejmuje ryzyko i dokonuje poświęcenia, aby sprawić, że świat stanie się bezpieczniejszym miejscem. Niestety, to może nie wystarczyć...

Ken Follet to pisarz bardzo różnorodny. Zaczynał od pisania thrillerów szpiegowskich osadzonych w realiach II wojny światowej. Największą popularność zyskał jednak dzięki książkom, w których przedstawił realia średniowiecznej Anglii.

Książki Kena Folleta – „Igła”, „Lot ćmy”, „Filary ziemi” czy „Klucz do Rebeki” – znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink. Ponadto kilkanaście innych tytułów dostępnych jest w formie ebooka oraz papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.