Wirtualne Targi

Kolmasiak Mariusz Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Więzień Magdeburski Internowanie Józefa Piłsudskiego i dalsze losy Domku Magdeburskiego, Książka | Kolmasiak Mariusz

    Książka opowiada o 442 dniach z życia Józefa Piłsudskiego, które pod koniec I wojny światowej spędził internowany w magdeburskiej twierdzy, a także o losach Domku Magdeburskiego – jednego z ciekawszych miejsc z nim związanych. Odsłania ona interesujący i mniej znany fragment życia przyszłego Marszałka z lat 1917-1918. To historia o wielu pasjonujących wątkach i zwrotach akcji, z których najważniejszym był powrót do Polski i objęcie władzy w kraju. 11 listopada 1918 r., dzień ...

    Promocja
    okładka Piękna Pani. Biografia Marii z Koplewskich Piłsudskiej, Książka | Kolmasiak Mariusz

    Pierwsza naukowa i nieszukająca sensacji biografia, która porządkuje naszą wiedzę o Pięknej Pani, czyli o pierwszej żonie Józefa Piłsudskiego. Książka, w której to wreszcie ona stoi w centrum narracji, i która weryfikuje poprawność krążących dziś na jej temat informacji, czasem w efekcie obalając narosłe mity, podważając legendy i wyjaśniając kontrowersje. Przede wszystkim jednak publikacja uzupełnia jej biografię o nowe fakty, dopełniając tym samym obrazu Marii Piłsudskiej. ...

    Promocja
    okładka Belweder 1818-2018, Książka | Kolmasiak Mariusz

    Wszechstronny obraz Belwederu w czasie jego 200-letniej historii. Opis jego przebudowy i zmian zachodzących w pałacu we wszystkich epokach oraz ludzi z nim związanych, z księciem Konstantym Romanowem, Marszałkiem Józefem Piłsudskim, generalnym gubernatorem Hansem Frankiem, Bolesławem Bierutem, przewodniczącymi Rady Państwa i Prezydentami suwerennej Polski na czele.

    Promocja
    okładka Zułów miejsce urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego, Książka | Kolmasiak Mariusz

    Wszechstronna opowieść o miejscu urodzenia Józefa Piłsudskiego. Autor zebrał wszystkie rozproszone informacje, obala błędy i narosłe przez lata mity, odpowiada na pytania, na które dotąd próżno było szukać odpowiedzi. W efekcie książka zawiera pełny obraz zułowskiej rzeczywistości.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.