Majówkowy Maraton Czytelniczy

Kopiec-Sekieta Katarzyna Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kos Albert na tropach zwierząt, Książka | Kopiec-Sekieta Katarzyna

    To 38 wspaniale ilustrowanych wypraw kosa Alberta, podczas których ten ciekawski ptak rozmawia ze zwierzętami zamieszkującymi lasy, łąki, góry, rzeki i odkrywa najskrytsze tajemnice ich życia. Malowniczo przedstawiona trasa wędrówki i mnóstwo naturalistycznych rysunków znakomicie uatrakcyjniają poznawanie zwierząt, a zabawna postać kosa Alberta spodoba się każdemu dziecku. W taki niekonwencjonalny sposób autorka przekazuje rzetelną wiedzę o rozmaitych gatunkach naszej fauny....

    Promocja
    okładka Owoce naszych lasów wyd. 2021, Książka | Kopiec-Sekieta Katarzyna

    W zeszycie zostało przedstawionych 28 gatunków roślin leśnych, które wydają efektowne soczyste owoce. Z opisów można się dowiedzieć, po czym je poznać, gdzie rosną i kiedy dojrzewają, a także czy są jadalne, niejadalne, czy też trujące. Na zdjęciach zostały przedstawione portrety roślin w czasie kwitnienia, a na rysunkach, jak wyglądają ich owoce. Dzięki temu zeszytowi dzieci nauczą się odróżniać owoce jadalne od trujących, by móc bezpiecznie korzystać z leśnych przysmaków. M...

    Promocja
    okładka Płazy i gady naszych lasów wyd. 2021, Książka | Kopiec-Sekieta Katarzyna

    Publikacja prezentuje 14 najciekawszych gatunków płazów i gadów żyjących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą, czy składają jaja, czy też rodzą młode, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki zwierząt. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać sylwetki żab, jaszczurek, ropuch i węży, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwią...

    Promocja
    okładka Grzyby naszych lasów wyd. 2021, Książka | Kopiec-Sekieta Katarzyna

    Publikacja prezentuje 42 gatunki grzybów rosnących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, w jakich lasach rosną, jak wyglądają młode owocniki, a jak starsze i czy gatunek jest jadalny, niejadalny, czy też trujący, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki grzybów.Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać grzyby, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz...

    Promocja
    okładka Elementarz naszej przyrody zwierzęta, Książka | Kopiec-Sekieta Katarzyna


    To książka do oglądania i do czytania, spodoba się każdemu dziecku. Piękne, duże rysunki wiernie przedstawiają 90 rodzimych zwierząt. Przy każdym krótka informacja o życiu i zwyczajach zwierzęcia.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.