ks. Piotr Pawlukiewicz Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

ks. Piotr Pawlukiewicz Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Pawlukiewicz był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, a także cenionym rekolekcjonistą i kaznodzieją, autorem licznych książek i publikacji o tematyce religijnej. Jego kazania radiowe, rekolekcje i seminaria cieszyły się dużą popularnością i szacunkiem - wygłosił je w wielu miastach Polski oraz wśród środowisk polonijnych za granicą. Do najbardziej znanych tego typu wystąpień należą te skupiające się na kwestii miłości oraz seksualności, takie jak "Seks - poezja czy rzemiosło". Swoim charakterystycznym poczuciem humoru oraz nieuciekaniem od spraw trudnych przyciągał wielu słuchaczy i czytelników. Książki księdza Piotra Pawlukiewicza przetłumaczone zostały na wiele języków, w tym białoruski, ukraiński, węgierski czy hiszpański.

Życie ks. Pawlukiewicza

Urodzony 10 kwietnia 1960 roku w Warszawie Piotr Pawlukiewicz studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Jana Pawła II) oraz retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ks Pawlukiewicz ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie w 1985 roku - święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca. W swoim życiu pełnił różne funkcje - był między innymi prefektem i wykładowcą teologii pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym czy dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Warszawskiej. Jego homilii można było słuchać podczas transmitowanej w Polskim Radiu mszy o godzinie 9 rano. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był również redaktorem naczelnym Radia Józef i współpracował z Radiem Plus Warszawa. Prowadził tam chętnie słuchaną audycję "Katechizm Poręczny", w której odpowiadał na pytania słuchaczy o różne praktyczne wymiary wiary chrześcijańskiej, a później (wspólnie z Pawłem Kęską) "Księgę". Dużą popularnością cieszyły się także jego kazania głoszone w warszawskim kościele akademickim św. Anny. Ksiądz Pawlukiewicz był także twórcą Zatoki - internetowego, zamkniętego forum, na którym użytkownicy toczyli różnego rodzaju dyskusje, nie tylko te związane z wiarą. Był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP oraz duszpasterzem parlamentarzystów w latach 2000-2010. Kapłan przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona - zmarł w Warszawie 21 marca 2020 roku i został pochowany na tamtejszych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalność społeczną.

Książki kapłana

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jest autorem wielu publikacji, zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków lub audiobooków. Na Woblink znajdziecie wiele z nich! Szczególnie polecamy wsłuchanie się w słowa kapłana w audiobooku " Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim". Jest to nagranie skupiające się na przemyśleniach kapłana związanych z kryzysami, powstawaniem z upadków czy słabości na drodze do bycia świętymi. W tym pełnym humoru i anegdot, a równocześnie trudnych pytań materiale każdy znajdzie coś dla siebie. Legendę polskiego kaznodziejstwa można usłyszeć także na nagraniach "Czarny humor, czyli o kościele na wesoło", "Prosto z serca" czy "Mężczyzna 2.0". Znajdzie się coś także dla miłośników ebooków - w formatach epub, mobi lub pdf dostępne są takie dzieła Pawlukiewicza jak "Włącz światło! Nie daj się ciemności", poruszające "Nadzieja nigdy nie umiera" lub zajmujące się niełatwymi kwestiami " Księża na księżyc! Tylko co dalej?".

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).