ks. Piotr Pawlukiewicz Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

ks. Piotr Pawlukiewicz Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Pawlukiewicz był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, a także cenionym rekolekcjonistą i kaznodzieją, autorem licznych książek i publikacji o tematyce religijnej. Jego kazania radiowe, rekolekcje i seminaria cieszyły się dużą popularnością i szacunkiem - wygłosił je w wielu miastach Polski oraz wśród środowisk polonijnych za granicą. Do najbardziej znanych tego typu wystąpień należą te skupiające się na kwestii miłości oraz seksualności, takie jak "Seks - poezja czy rzemiosło". Swoim charakterystycznym poczuciem humoru oraz nieuciekaniem od spraw trudnych przyciągał wielu słuchaczy i czytelników. Książki księdza Piotra Pawlukiewicza przetłumaczone zostały na wiele języków, w tym białoruski, ukraiński, węgierski czy hiszpański.

Życie ks. Pawlukiewicza

Urodzony 10 kwietnia 1960 roku w Warszawie Piotr Pawlukiewicz studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Jana Pawła II) oraz retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ks Pawlukiewicz ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie w 1985 roku - święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca. W swoim życiu pełnił różne funkcje - był między innymi prefektem i wykładowcą teologii pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym czy dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Warszawskiej. Jego homilii można było słuchać podczas transmitowanej w Polskim Radiu mszy o godzinie 9 rano. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był również redaktorem naczelnym Radia Józef i współpracował z Radiem Plus Warszawa. Prowadził tam chętnie słuchaną audycję "Katechizm Poręczny", w której odpowiadał na pytania słuchaczy o różne praktyczne wymiary wiary chrześcijańskiej, a później (wspólnie z Pawłem Kęską) "Księgę". Dużą popularnością cieszyły się także jego kazania głoszone w warszawskim kościele akademickim św. Anny. Ksiądz Pawlukiewicz był także twórcą Zatoki - internetowego, zamkniętego forum, na którym użytkownicy toczyli różnego rodzaju dyskusje, nie tylko te związane z wiarą. Był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP oraz duszpasterzem parlamentarzystów w latach 2000-2010. Kapłan przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona - zmarł w Warszawie 21 marca 2020 roku i został pochowany na tamtejszych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalność społeczną.

Książki kapłana

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jest autorem wielu publikacji, zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków lub audiobooków. Na Woblink znajdziecie wiele z nich! Szczególnie polecamy wsłuchanie się w słowa kapłana w audiobooku " Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim". Jest to nagranie skupiające się na przemyśleniach kapłana związanych z kryzysami, powstawaniem z upadków czy słabości na drodze do bycia świętymi. W tym pełnym humoru i anegdot, a równocześnie trudnych pytań materiale każdy znajdzie coś dla siebie. Legendę polskiego kaznodziejstwa można usłyszeć także na nagraniach "Czarny humor, czyli o kościele na wesoło", "Prosto z serca" czy "Mężczyzna 2.0". Znajdzie się coś także dla miłośników ebooków - w formatach epub, mobi lub pdf dostępne są takie dzieła Pawlukiewicza jak "Włącz światło! Nie daj się ciemności", poruszające "Nadzieja nigdy nie umiera" lub zajmujące się niełatwymi kwestiami " Księża na księżyc! Tylko co dalej?".

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.