Lucinda Riley Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lucinda Riley Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Lucinda Riley to irlandzka pisarka , autorka powieści obyczajowych , znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi „Siedem sióstr”. Razem z mężem i dziećmi mieszka w North Norfolk. W wolnym czasie podróżuje i dużo czyta.

Aktorska kariera pisarki

Pisarka przyszła na świat w 1966 roku w Irlandii Północnej. W wieku czternastu lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Londynu, gdzie rozpoczęła naukę w szkole tańca i aktorstwa. Dwa lata później dostała główną rolę w serialu telewizji BBC „Historia poszukiwaczy skarbów”. Przez kilka kolejnych lat autorka „Siedmiu sióstr” grała w telewizji oraz teatrze. W wieku dwudziestu trzech lat wykryto u niej wirusa Epsteina-Barr odpowiedzialnego za rozwój mononukleozy. Choroba zmusiła Lucindę Riley do rezygnacji z aktorstwa.

Literacki debiut

Podczas choroby rzadko kiedy opuszczała łóżko i to właśnie w nim napisała swoją pierwszą książkę “Lovers and Players”. Powieść przeczytała przyjaciółka autorki, a po lekturze przesłała ją znajomemu agentowi literackiemu. Niedługo potem Lucinda otrzymała propozycję kontraktu na trzy książki.

Książki Lucindy Riley

Po debiutanckiej książce napisała jeszcze kilka powieści: “Hidden Beauty”, “Enchanted”, “Not Quite an Angel, “Losing you”, “Playing With Fire” oraz “Seeing Double”. Wszystkie jej książki z tego okresu, łącznie z debiutem, ukazały się pod nazwiskiem Lucinda Edmonds. Potem pisarka postanowiła zrobić sobie krótką przerwę, aby przemyśleć dalszą twórczość i pisarską karierę. Pierwszą książką, jaką Riley napisała po przerwie, była powieść „Dom orchidei”. Autorka pokazując tekst agentowi, pomyślała, że jeśli zostanie on odrzucony, porzuci pisanie i zacznie studiować psychologię. Nie musiała jednak żegnać się z karierą literacką – „Dom orchidei” został sprzedany w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy i podbił listy bestsellerów na całym świecie. Od tego momentu Lucinda Riley wydała kilkanaście powieści m.in. „Dziewczynę na klifie”, „Różę północy”, „Sekret listu”, „Drzewo anioła”, „Tajemnice zamku” i rozbudowaną sagę „Siedem sióstr”. Duża część powieści Lucindy Riley ukazała się w Polsce. Wszystkie zostały wydane nakładem wydawnictwa Albatros i są dostępne nie tylko jako książki papierowe, ale także ebooki i audiobooki.

Bestsellerowy cykl „Siedem sióstr”

Książki należące do cyklu „Siedem sióstr” to najpopularniejsze i najbardziej cenione powieści autorki. Na pomysł stworzenia tej serii pisarka wpadła w sylwestra 2012 roku, kiedy obserwowała niebo. Pomyślała wtedy o powieściowym cyklu opartym na mitach dotyczących gromady gwiazd o nazwie Siedem Sióstr. Tak narodziła się pełna magii kilkutomowa saga rodzinna. To opowieść o adoptowanych siostrach i podróżach, jakie odbywają w poszukiwaniu swoich korzeni, oraz o ich przybranym ojcu ‒ pełnym tajemnic Pa Salcie. W ramach cyklu ukazały się następujące tytuły: „Siedem sióstr”, „Siostra burzy”, „Siostra cienia”, „Siostra perły”, „Siostra księżyca” i „Siostra słońca”. Każda z powieści poświęcona jest losom jednej siostry i jej drodze do odkrycia prawdy o sobie. W 2016 roku producentka Raffaella de Laurentiis kupiła prawa do telewizyjnej adaptacji cyklu.

Autorka zapowiedziała już wydanie kolejnego tomu z serii – powieść ma nosić tytuł “The Story of the Missing Sister”, a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Szeroki wybór książek papierowych , ebooków i audiobooków Lucindy Riley znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.