Łukasz Lamża Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Łukasz Lamża Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Lamża jest dziennikarzem naukowym, doktorem filozofii , pracownikiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, popularyzatorem nauki, a także autorem książek i artykułów popularnonaukowych. Opublikował między innymi takie tytuły jak „Światy równoległe”, „Wszechświat krok po kroku” i „Co dzieje się w świecie kwantów?”. Lamża jest także twórcą publikowanego na stronie YouTube kanale Copernicus Center for Interdisciplinary Studies programu „Czytamy Naturę”. Specjalizuje się przede wszystkim w kosmologii, astrofizyce, filozofii nauki oraz filozofii przyrody, a także powiązaniami tych dyscyplin z pozostałymi gałęziami nauk. Łukasz Lamża był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za artykuły prasowe dotyczące medycyny alternatywnej oraz pseudonauki.

Książki Łukasza Lamży

Łukasz Lamża jest autorem wielu artykułów oraz sześciu książek naukowych i popularnonaukowych. Pierwsza z nich, zatytułowana „Przekrój przez Wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki”, ukazała się w 2014 roku. Na jej kartach autor pokazuje, jak wygląda wszechświat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu czy galaktyki. Przybliża jego różne skale przestrzenne, a także opisuje fascynujące zjawiska np. wielkie kosmiczne eksplozje. W kolejnej publikacji, „Granice kosmosu – granice kosmologii” (2015), Łukasz Lamża pisze o kosmosie i kosmologii w sposób jednocześnie precyzyjny i przystępny. Wyjaśnia, jaki jest związek między pierwszymi ułamkami sekund Wszechświata a człowiekiem. Odpowiada również na pytania o to, czy można racjonalnie opisać Wszechświat oraz czy nauka może mówić o czymś niemożliwym do zaobserwowania. Trzecią książką Lamży jest „Początek świata jako kres rozumu” (2016) wydaną w ramach serii „Piąty wymiar”. Tytuł poświęcony jest próbie udzielenia odpowiedzi na pytanie o możliwości nauki przy próbie odpowiedzenia za jej pomocą na najogólniejsze pytania kosmologiczne. Z kolei w „Wszechświecie krok po kroku” z 2017 roku dziennikarz naukowy w przystępny sposób przedstawia czytelnikom historię Wszechświata – od skali kosmicznej aż po świat żywych istot. Przedostatnią publikacją Łukasza Lamży jest tytuł „Co się dzieje w świecie kwantów?”, który powstał we współpracy z Marcinem Łobejko. Książka stanowi świetne wprowadzenie w świat fizyki kwantowej, gdyż przedstawia głębokie i pełne świeżości spojrzenie na kwantowy świat.

Wszystkie pięć powyższych tytułów ukazało się pod szyldem Wydawnictwa Copernicus Center Press.

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” to najnowsza książka Łukasza Lamży. Tym razem dziennikarz naukowy prowadzi czytelników przez krainę pełną szarlatanerii, pseudonauki oraz teorii spiskowych. Rozległa wiedza, dociekliwość, próba zrozumienia oponentów i zmierzenia się z najgorętszymi zagadnieniami przez autora pozwalają na poznanie naukowej, obiektywnej prawdy. Za „Światy równoległe” Łukasz Lamża został wyróżniony Złotą Różą, czyli nagrodą przyznawana przez Festiwal Nauki za najlepszą książkę popularnonaukową. Książka została wydana na początku 2020 roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Książki Łukasza Lamży w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Łukasza Lamży – „Początek świata jako kres rozumu”, „Granice kosmosu – granice kosmologii” w formie ebooka, „Przekrój przez wszechświat”, „Wszechświat krok po kroku”, „Co się dzieje w świecie kwantów?” w formie ebooka i papierowej, a także „Światy równoległe”, które są u nas dostępne w każdej formie: ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.