Łukasz Lamża Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Leibniz, Ebook | Maria Rosa Antognazza

    Leibniz. Biografia intelektualna to niezwykłe wydarzenie na rynku wydawniczym. Jest to książka o najwyższych standardach akademickich, oparta na dogłębnej lekturze najróżniejszego typu opublikowanych tekstów Leibniza, przede wszystkim jego obfitej korespondencji, oraz na licznych analizach krytycznych myśli niemieckiego filozofa. Autorka opisuje rozwój myśli Leibniza z niebywałą pieczołowitością, od zagadnień filozoficznych, teologicznych i matematyki, ale też historiogra...

Łukasz Lamża Religia - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Lamża jest dziennikarzem naukowym, doktorem filozofii , pracownikiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, popularyzatorem nauki, a także autorem książek i artykułów popularnonaukowych. Opublikował między innymi takie tytuły jak „Światy równoległe”, „Wszechświat krok po kroku” i „Co dzieje się w świecie kwantów?”. Lamża jest także twórcą publikowanego na stronie YouTube kanale Copernicus Center for Interdisciplinary Studies programu „Czytamy Naturę”. Specjalizuje się przede wszystkim w kosmologii, astrofizyce, filozofii nauki oraz filozofii przyrody, a także powiązaniami tych dyscyplin z pozostałymi gałęziami nauk. Łukasz Lamża był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za artykuły prasowe dotyczące medycyny alternatywnej oraz pseudonauki.

Książki Łukasza Lamży

Łukasz Lamża jest autorem wielu artykułów oraz sześciu książek naukowych i popularnonaukowych. Pierwsza z nich, zatytułowana „Przekrój przez Wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki”, ukazała się w 2014 roku. Na jej kartach autor pokazuje, jak wygląda wszechświat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu czy galaktyki. Przybliża jego różne skale przestrzenne, a także opisuje fascynujące zjawiska np. wielkie kosmiczne eksplozje. W kolejnej publikacji, „Granice kosmosu – granice kosmologii” (2015), Łukasz Lamża pisze o kosmosie i kosmologii w sposób jednocześnie precyzyjny i przystępny. Wyjaśnia, jaki jest związek między pierwszymi ułamkami sekund Wszechświata a człowiekiem. Odpowiada również na pytania o to, czy można racjonalnie opisać Wszechświat oraz czy nauka może mówić o czymś niemożliwym do zaobserwowania. Trzecią książką Lamży jest „Początek świata jako kres rozumu” (2016) wydaną w ramach serii „Piąty wymiar”. Tytuł poświęcony jest próbie udzielenia odpowiedzi na pytanie o możliwości nauki przy próbie odpowiedzenia za jej pomocą na najogólniejsze pytania kosmologiczne. Z kolei w „Wszechświecie krok po kroku” z 2017 roku dziennikarz naukowy w przystępny sposób przedstawia czytelnikom historię Wszechświata – od skali kosmicznej aż po świat żywych istot. Przedostatnią publikacją Łukasza Lamży jest tytuł „Co się dzieje w świecie kwantów?”, który powstał we współpracy z Marcinem Łobejko. Książka stanowi świetne wprowadzenie w świat fizyki kwantowej, gdyż przedstawia głębokie i pełne świeżości spojrzenie na kwantowy świat.

Wszystkie pięć powyższych tytułów ukazało się pod szyldem Wydawnictwa Copernicus Center Press.

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” to najnowsza książka Łukasza Lamży. Tym razem dziennikarz naukowy prowadzi czytelników przez krainę pełną szarlatanerii, pseudonauki oraz teorii spiskowych. Rozległa wiedza, dociekliwość, próba zrozumienia oponentów i zmierzenia się z najgorętszymi zagadnieniami przez autora pozwalają na poznanie naukowej, obiektywnej prawdy. Za „Światy równoległe” Łukasz Lamża został wyróżniony Złotą Różą, czyli nagrodą przyznawana przez Festiwal Nauki za najlepszą książkę popularnonaukową. Książka została wydana na początku 2020 roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Książki Łukasza Lamży w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Łukasza Lamży – „Początek świata jako kres rozumu”, „Granice kosmosu – granice kosmologii” w formie ebooka, „Przekrój przez wszechświat”, „Wszechświat krok po kroku”, „Co się dzieje w świecie kwantów?” w formie ebooka i papierowej, a także „Światy równoległe”, które są u nas dostępne w każdej formie: ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.