Łukasz Wierzbicki Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Łukasz Wierzbicki Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Łukasz Wierzbicki to autor, który w ostatnich latach zyskał zasłużone uznanie wśród miłośników literatury podróżniczej i historycznej dla dzieci. Jego książki to przepiękne, ciekawe i fascynujące opowieści dla najmłodszych o wyprawach po świecie. Jeśli chcesz pokazać dziecku, dlaczego warto odkrywać to, czego jeszcze nie zna, oraz ile można zyskać, poznając otaczający je świat, Łukasz Wierzbicki ma książki właśnie dla Ciebie.

Łukasz Wierzbicki - poznaj ebooki świetnego autora

Urodzony w 1974 roku w Poznaniu Łukasz Wierzbicki od najmłodszych lat przejawiał pasję do opowiadania historii - już jako sześcioletnie dziecko stworzył swoją pierwszą książkę, ilustrując ją rycerskimi potyczkami! Choć jego ścieżka edukacyjna prowadziła przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, to ostatecznie zdecydował się na powrót do literackich marzeń. Inspiracją stały się opowieści jego dziadka o Kazimierzu Nowaku – polskim podróżniku, który w latach 30. XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Efektem tej fascynacji było zredagowanie listów Nowaka i opublikowanie ich jako Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd - była to książka, którą sam Ryszard Kapuściński uznał za jedną z najważniejszych pozycji polskiej literatury podróżniczej.

Debiutem autorskim Wierzbickiego była Afryka Kazika (2008), adresowana do najmłodszych czytelników. Opowieść o podróżniczych perypetiach Kazimierza Nowaka zdobyła serca dzieci i rodziców, a jej popularność przyczyniła się do wpisania książki na listę lektur szkolnych dla klas I-III. Kolejnym sukcesem była powieść Dziadek i niedźwiadek – wzruszająca historia niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa.

Podróżnicze perypetie Łukasza Wierzbickiego w audiobookach dla dzieci

Oczywiście to nie koniec! Autor nie ustaje w odkrywaniu kolejnych fascynujących postaci i wydarzeń. W Wyprawie niesłychanej Benedykta i Jana ożywił średniowieczne podróże Benedykta Polaka, zaś Ocean to pikuś opowiada o legendarnej transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby. Do grona jego literackich bohaterów dołączyli także Halina Korolec-Bujakowska, pionierka motocyklowej podróży do Chin oraz polscy podróżnicy Leon Mroczkiewicz i Tadeusz Perkitny. Najnowszą publikacją Wierzbickiego jest Najcenniejszy skarb – zredagowane pamiętniki Aleksandra Doby z jego Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.