Magdalena Witkiewicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Witkiewicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Witkiewicz jest polską pisarką specjalizującą się w lekkich, pełnych humoru powieściach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sama siebie określiła jako Matkę Polkę Pisarkę, gdyż debiutancką książkę – „Milaczek” – zaczęła tworzyć w trakcie urlopu macierzyńskiego. Zachęcona przez pozytywny jej odbiór w środowisku internetowym wysłała ją do wydawnictwa SOL należącego do Moniki Szwai, skąd niemal natychmiast otrzymała odpowiedź pozytywną. Ostatecznie „Milaczek” został wydany w ramach serii „Monika Szwaia poleca!”. Powieści Witkiewicz ukazały się nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, w Wietnamie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Początki kariery literackiej Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz urodziła się w Gdańsku, 11 sierpnia 1976 roku. Ukończyła Uniwersytet Gdański, jest także absolwentką Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Nim została pisarką na pełen etat, prowadziła własną firmę marketingową Efekt Motyla, przez jakiś czas równocześnie w niej pracując i pisząc. Dziś zawodowo w całości poświęca się tworzeniu powieści, a w związku z tym licznym spotkaniom autorskim, na które chętnie się zgadza. Od dłuższego czasu odbywają się one także online na profilu pisarki na Facebooku. Witkiewicz mieszka w Gdańsku z mężem Tomaszem, dwójką dzieci oraz kotem Puczysławem - bohaterem książki „Biuro M” napisanej we współpracy z Alkiem Rogozińskim.

Debiutancka powieść

Jej debiutancka powieść zatytułowana „Milaczek” została wydana w 2008 roku nakładem Wydawnictwa Filia. Tytułowa bohaterka to swoista polska Bridget Jones. Milena to młoda, samotna kobieta, która wciąż rozgląda się za prawdziwą miłością, tylko chyba nie do końca tam, gdzie powinna, brak bowiem na jej koncie sukcesów. Milaczek jest miła i wesoła, a do tego ma ciekawych kompanów – oto Bachor oraz Zofia Kruk. Pierwsza z tych osób to ośmioletnia, niesforna, lecz przeurocza ośmioletnia sąsiadka Mileny, którą kobieta musi się czasem zająć. Ta druga to ekscentryczna ciotka Milaczka, a całe to wesołe towarzystwo uzupełnia plątający się pod nogami pies-arystokrata, Parys Antonio. Ich perypetie, a przede wszystkim poplątana nieco droga Mileny do prawdziwej miłości szybko podbiły serca polskich czytelniczek i czytelników, sprawiając, że Magdalena Witkiewicz niemalże natychmiast stała się bestsellerową autorką powieści.

Nagrody za twórczość Witkiewicz

Od czasu sukcesu „Milaczka” Magdalena Witkiewicz napisała wiele książek obyczajowo-romantycznych, spośród których z pewnością wymienić należy „Panny roztropne” (2010), „Pensjonat marzeń” (2014), „Cześć, co słychać?” (2016), „Po prostu bądź” (2017), „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (2019) czy „Uwierz w Mikołaja” (2019). Jej „Moralność Pani Piontek” ogłoszona została najbardziej wyczekiwaną premierą targową na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w 2015 roku, a „Pierwsza na liście” – najlepszą książką dla kobiet podczas Festiwalu literatury w Ząbkowicach Śląskich. Ta ostatnia była także nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 portalu Lubimy Czytać w kategorii literatura obyczajowa i romans. Rok później tą samą nominację zdobyło „Cześć, co słychać?”. Z kolei „Czereśnie zawsze muszą być dwie” zdobyło rzeczony tytuł w roku 2017, było także festiwalową premierą podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku w formie ebooków, książek papierowych oraz audiobooków. W 2014 Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi.

Szkoła żon

Jedną z wyróżniających się pozycji, które wyszły spod ręki Magdaleny Witkiewicz, jest „Szkoła żon” – pierwsza powieść erotyczna tej pisarki. Była ona drugą pozycją z „Serii z tulipanem” wydawanych przez Wydawnictwo Filia powieści polskich autorek napisanych tylko dla dorosłych. W „Szkole żon” spotykamy Julię, świeżą rozwódkę – a nawet bardzo świeżą, od decyzji minęło bowiem dokładnie 5 godzin i 27 minut. Podczas imprezy rozwodowej Julia postanawia zagrać w loterii wizytówkowej i niespodziewanie wygrywa zaproszenie do luksusowego SPA o nietypowej nazwie „Szkoła żon”. Ma prawie nic ze sobą nie brać – jedynie szczoteczkę do zębów i jedną parę bielizny. Julia postanawia spróbować – po rozwodzie ma poczucie, że nie ma już nic do stracenia, skoro nie ma już wiary w miłość. Luksusowe SPA sprawia, że ona i kilka innych zaproszonych kobiet spędzają tam trwającą trzy tygodnie przygodę swojego życia. Po powrocie z wypoczynku nic już dla nich nie będzie takie samo, a żaden mężczyzna nie będzie się w stanie im oprzeć.

Drzewko szczęścia

Kolejną wartą uwagi powieścią pióra Magdaleny Witkiewicz jest utrzymane w świątecznym klimacie „Drzewko szczęścia”. Książka ukazała się pod koniec października 2021 roku pod szyldem Wydawnictwa Filia. Główna bohaterka i seniorka rodu, Kornelia Trzpiot, podczas wigilii oznajmia rodzinie, że do osiągnięcia pełni szczęścia potrzebny jest jej hebr. Nikt nie domyśla się, że to osobliwe żądanie jest w istocie przemyślanym planem naprawienia rodzinnych relacji. Herb to tylko pretekst, a najważniejszą sprawą jest scalenie oddalającej się od siebie coraz bardziej rodziny. „Drzewko szczęścia” jest pełną uroku powieścią, którą pokochają wszystkie miłośniczki prozy Witkiewicz.

Książki dla dzieci autorstwa Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz pisze książki dla bardzo różnych odbiorców – także dla dzieci. „Banda z Burej” to seria opowiadająca o grupie rezolutnych dzieci rozwiązujących liczne tajemnice i niewyjaśnione zdarzenia oraz miejsca. Wśród nich znajduje się „Tajemnica piwnicy w bibliotece”, „Tajemnica lasu” czy „Tajemnica fałszywego Mikołaja”. Przygody „Bandy z Burej” znajdziecie na Woblinku w postaci ebooków oraz audiobooków. Wydawnictwo Od Deski do deski Tomasza Sekielskiego wydało z kolei serię książek o Lilce i jej przyjaciołach – „Lilka i spółka”, „Lilka i wielka afera” oraz „Mateusz i zapomniany skarb”, porównywane często do współczesnych polskich „Dzieci z Bullerbyn”.

Jeśli szukacie lekkich i pełnych humoru oraz dobrych emocji powieści, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, znajdziecie ich wiele na Woblinku – nie tylko tych autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Dla wygody dostępne są one w różnych formatach – książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.