Magdalena Witkiewicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Witkiewicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Witkiewicz jest polską pisarką specjalizującą się w lekkich, pełnych humoru powieściach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sama siebie określiła jako Matkę Polkę Pisarkę, gdyż debiutancką książkę – „Milaczek” – zaczęła tworzyć w trakcie urlopu macierzyńskiego. Zachęcona przez pozytywny jej odbiór w środowisku internetowym wysłała ją do wydawnictwa SOL należącego do Moniki Szwai, skąd niemal natychmiast otrzymała odpowiedź pozytywną. Ostatecznie „Milaczek” został wydany w ramach serii „Monika Szwaia poleca!”. Powieści Witkiewicz ukazały się nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, w Wietnamie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Początki kariery literackiej Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz urodziła się w Gdańsku, 11 sierpnia 1976 roku. Ukończyła Uniwersytet Gdański, jest także absolwentką Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Nim została pisarką na pełen etat, prowadziła własną firmę marketingową Efekt Motyla, przez jakiś czas równocześnie w niej pracując i pisząc. Dziś zawodowo w całości poświęca się tworzeniu powieści, a w związku z tym licznym spotkaniom autorskim, na które chętnie się zgadza. Od dłuższego czasu odbywają się one także online na profilu pisarki na Facebooku. Witkiewicz mieszka w Gdańsku z mężem Tomaszem, dwójką dzieci oraz kotem Puczysławem - bohaterem książki „Biuro M” napisanej we współpracy z Alkiem Rogozińskim.

Debiutancka powieść

Jej debiutancka powieść zatytułowana „Milaczek” została wydana w 2008 roku nakładem Wydawnictwa Filia. Tytułowa bohaterka to swoista polska Bridget Jones. Milena to młoda, samotna kobieta, która wciąż rozgląda się za prawdziwą miłością, tylko chyba nie do końca tam, gdzie powinna, brak bowiem na jej koncie sukcesów. Milaczek jest miła i wesoła, a do tego ma ciekawych kompanów – oto Bachor oraz Zofia Kruk. Pierwsza z tych osób to ośmioletnia, niesforna, lecz przeurocza ośmioletnia sąsiadka Mileny, którą kobieta musi się czasem zająć. Ta druga to ekscentryczna ciotka Milaczka, a całe to wesołe towarzystwo uzupełnia plątający się pod nogami pies-arystokrata, Parys Antonio. Ich perypetie, a przede wszystkim poplątana nieco droga Mileny do prawdziwej miłości szybko podbiły serca polskich czytelniczek i czytelników, sprawiając, że Magdalena Witkiewicz niemalże natychmiast stała się bestsellerową autorką powieści.

Nagrody za twórczość Witkiewicz

Od czasu sukcesu „Milaczka” Magdalena Witkiewicz napisała wiele książek obyczajowo-romantycznych, spośród których z pewnością wymienić należy „Panny roztropne” (2010), „Pensjonat marzeń” (2014), „Cześć, co słychać?” (2016), „Po prostu bądź” (2017), „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (2019) czy „Uwierz w Mikołaja” (2019). Jej „Moralność Pani Piontek” ogłoszona została najbardziej wyczekiwaną premierą targową na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w 2015 roku, a „Pierwsza na liście” – najlepszą książką dla kobiet podczas Festiwalu literatury w Ząbkowicach Śląskich. Ta ostatnia była także nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 portalu Lubimy Czytać w kategorii literatura obyczajowa i romans. Rok później tą samą nominację zdobyło „Cześć, co słychać?”. Z kolei „Czereśnie zawsze muszą być dwie” zdobyło rzeczony tytuł w roku 2017, było także festiwalową premierą podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku w formie ebooków, książek papierowych oraz audiobooków. W 2014 Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi.

Szkoła żon

Jedną z wyróżniających się pozycji, które wyszły spod ręki Magdaleny Witkiewicz, jest „Szkoła żon” – pierwsza powieść erotyczna tej pisarki. Była ona drugą pozycją z „Serii z tulipanem” wydawanych przez Wydawnictwo Filia powieści polskich autorek napisanych tylko dla dorosłych. W „Szkole żon” spotykamy Julię, świeżą rozwódkę – a nawet bardzo świeżą, od decyzji minęło bowiem dokładnie 5 godzin i 27 minut. Podczas imprezy rozwodowej Julia postanawia zagrać w loterii wizytówkowej i niespodziewanie wygrywa zaproszenie do luksusowego SPA o nietypowej nazwie „Szkoła żon”. Ma prawie nic ze sobą nie brać – jedynie szczoteczkę do zębów i jedną parę bielizny. Julia postanawia spróbować – po rozwodzie ma poczucie, że nie ma już nic do stracenia, skoro nie ma już wiary w miłość. Luksusowe SPA sprawia, że ona i kilka innych zaproszonych kobiet spędzają tam trwającą trzy tygodnie przygodę swojego życia. Po powrocie z wypoczynku nic już dla nich nie będzie takie samo, a żaden mężczyzna nie będzie się w stanie im oprzeć.

Drzewko szczęścia

Kolejną wartą uwagi powieścią pióra Magdaleny Witkiewicz jest utrzymane w świątecznym klimacie „Drzewko szczęścia”. Książka ukazała się pod koniec października 2021 roku pod szyldem Wydawnictwa Filia. Główna bohaterka i seniorka rodu, Kornelia Trzpiot, podczas wigilii oznajmia rodzinie, że do osiągnięcia pełni szczęścia potrzebny jest jej hebr. Nikt nie domyśla się, że to osobliwe żądanie jest w istocie przemyślanym planem naprawienia rodzinnych relacji. Herb to tylko pretekst, a najważniejszą sprawą jest scalenie oddalającej się od siebie coraz bardziej rodziny. „Drzewko szczęścia” jest pełną uroku powieścią, którą pokochają wszystkie miłośniczki prozy Witkiewicz.

Książki dla dzieci autorstwa Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz pisze książki dla bardzo różnych odbiorców – także dla dzieci. „Banda z Burej” to seria opowiadająca o grupie rezolutnych dzieci rozwiązujących liczne tajemnice i niewyjaśnione zdarzenia oraz miejsca. Wśród nich znajduje się „Tajemnica piwnicy w bibliotece”, „Tajemnica lasu” czy „Tajemnica fałszywego Mikołaja”. Przygody „Bandy z Burej” znajdziecie na Woblinku w postaci ebooków oraz audiobooków. Wydawnictwo Od Deski do deski Tomasza Sekielskiego wydało z kolei serię książek o Lilce i jej przyjaciołach – „Lilka i spółka”, „Lilka i wielka afera” oraz „Mateusz i zapomniany skarb”, porównywane często do współczesnych polskich „Dzieci z Bullerbyn”.

Jeśli szukacie lekkich i pełnych humoru oraz dobrych emocji powieści, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, znajdziecie ich wiele na Woblinku – nie tylko tych autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Dla wygody dostępne są one w różnych formatach – książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.